ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny chcą zmienić proporcje w swoim miksie energetycznym
17.04.2018r. 12:01

Chiny ograniczają swoje cele produkcji gazu z łupków, pomimo oczekiwań, że ta zostanie podwojona dzięki redukcji kosztów - czytamy w BiznesAlert.pl.

Raport Wood Mackenzie podaje, że Chiny chcą zmienić proporcje w swoim miksie energetycznym i odejść od węgla na rzecz mniej emisyjnych źródeł w ramach szerokiego planu ograniczania emisji i walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Państwo Środka ogłosiło na początku 2017 roku, że ma zamiar produkować rocznie 30 miliardów m sześc. gazu z łupków do 2020 roku, ale raport Wood Mackenzie podaje, że produkcja może dojść najwyżej do 17 miliardów m sześc. rocznie do tego czasu. I tak byłoby to podwojenie wyniku z 2017 roku, kiedy z 700 odwiertów wartych 5,5 miliarda dolarów uzyskano 9 miliardów m sześc. gazu. Pekin chciał zainwestować kolejne miliardy w 725 nowych odwiertów.
- To i tak jest scenariusz podstawowy. Liczbę odwiertów można zwiększyć, jeśli ich produktywność będzie za mała, ale to zadanie dla chińskich przedsiębiorstw energetycznych - mówi Tingyun Yang, analityczka Wood Mackenzie. Raport podaje też, że mimo iż koszty związane z odwiertami spadły w Chinach o 25 procent w porównaniu z rokiem 2014, to nadal są one o 20 procent większe niż w USA. Dlatego też dla Chińczyków pierwszym celem będzie dalsze obniżenie kosztów produkcji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE