ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fortum zainwestuje w nowe źródła ciepła w Bytomiu
17.04.2018r. 13:42

Firma Fortum ogłosiła przetarg na budowę kotłowni szczytowo-rezerwowej na terenie Elektrociepłowni Miechowice, które ma być wyposażona w kocioł o mocy 40 megawatów. Realizacja projektu ma się rozpocząć w drugiej połowie roku, a jego zakończenie jest planowane na koniec roku 2019.

W ogłoszonym już przetargu ma zostać wyłoniony wykonawca odpowiedzialny za budowę kotłowni wraz z wszelkimi obiektami i instalacjami towarzyszącymi, z których najważniejszy to kocioł wodny o mocy 40 MW. Kotłownia ma być wyposażona m.in. w instalacje odsiarczania, odpylania i odazotowania spalin, co ma przynieść pozytywny efekt środowiskowy inwestycji.

Budowa nowych źródeł ciepła w Bytomiu jest konieczna ze względu na unijne regulacje środowiskowe, zgodnie z którymi część kotłów, aktualnie produkujących ciepło dla mieszkańców, musi zostać wyłączona do 2022 roku.

- Budowa kotłowni na terenie Elektrociepłowni Miechowice to część naszego planu inwestycyjnego dla Śląska o wartości blisko miliarda złotych. Budujemy wspólny dla Zabrza i Bytomia system gwarantujący mieszkańcom pewne i bezpieczne dostawy ciepła oraz energii elektrycznej , co przełoży się na poprawę jakości powietrza w regionie - mówi Wojciech Trzebieniak, manager projektu z Fortum.
Plan inwestycyjny Fortum dla Śląska obejmuje m.in. modernizację dotychczasowych źródeł ciepła. Nowe kotły zastąpią dotychczasowe jednostki i będą spełniać rygorystyczne normy środowiskowe.

Nowa kotłownia będzie kolejnym elementem szerszego systemu produkcji ciepła sieciowego, obejmującego swoim zasięgiem 70 tysięcy gospodarstw domowych, zarówno w Bytomiu, jak i Zabrzu. Jego podstawą będzie elektrociepłownia Fortum, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Praca systemu będzie oparta na 10-kilometrowym rurociągu, który połączy bytomską infrastrukturę z nową elektrociepłownią w Zabrzu. Pod koniec 2016 roku Fortum uruchomiło w Bytomiu nową ciepłownię - koszt inwestycji wyniósł 50 milionów złotych. W trakcie budowy jest także pompownia, która będzie stanowiła ważny element systemu grzewczego Zabrza i Bytomia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE