ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Płońsk otrzymał unijne wsparcie na projekt termomodernizacji
17.04.2018r. 14:09

Płońsk (Mazowieckie) otrzymał ponad 3,8 mln zł unijnego wsparcia na projekt termomodernizacji, który obejmie trzy szkoły i jedno przedszkole. Inwestycja, której całkowity koszt to ponad 5,3 mln zł, zakłada m.in. montaż na budynkach instalacji fotowoltaicznych.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków, poprawa ich bilansu cieplnego oraz obniżenie kosztów funkcjonowania - wyjaśnił mazowiecki urząd marszałkowski.

W ramach projektu wszystkie obiekty zostaną ocieplone, a istniejące tam oświetlenie będzie zastąpione nowoczesnym energooszczędnym oświetleniem LED. Wymienione zostaną też okna i drzwi zewnętrzne. W budynkach zmodernizowane będą systemy grzewcze i ciepłej wody użytkowej. Zamontowane zostaną także zawory sterowane przez cyfrowy regulator węzła z kompensacją pogodową.

"Promowanie gospodarki niskoemisyjnej to jeden z głównych obszarów wsparcia w perspektywie finansowej do 2020. Wybierając ekologiczną energię, inwestujemy w naszą przyszłość. Cieszę się, że również Płońsk sięgnął po nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania" - powiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik, cytowany w informacji prasowej.
Projektem termomodernizacji objęte zostaną płońskie szkoły podstawowe nr 2, 3 i 4 oraz przedszkole nr 1, najstarsze w tym mieście. Plan przedsięwzięcia przewiduje m.in., że w szkole podstawowej nr 2 powstanie centrala, która będzie rejestrowała aktualne warunki pogodowe.

"Wkrótce ruszy procedura przetargowa. Chcielibyśmy, by inwestycja rozpoczęła się w wakacje" - zapowiedział rzecznik płońskiego Urzędu Miasta Filip Przedpełski. Wcześniej tamtejszy samorząd informował, iż planuje finalizację całego przedsięwzięcia najpóźniej w 2019 r.

Unijne dofinansowanie płońskiej inwestycji pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-20.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE