ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Na pływający terminal LNG w Kłajpedzie z patronatem Ministerstwa Energii
19.04.2018r. 17:35

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych organizuje wyjazdowe seminarium, w trakcie którego będzie można zobaczyć pływający terminal LNG znajdujący się w litewskiej Kłajpedzie oraz zwiedzić stację przekształtnikową (the NorfBalt HVDC) firmy LITGRID AB. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Ministerstwa Energii.

Od kilku miesięcy poprawia się nie tylko klimat polityczny pomiędzy rządami Polski i Litwy, ale także rodzą się coraz lepsze perspektywy dla współpracy gospodarczej. Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych dostrzegł te pozytywne trendy w relacjach polsko-litewskich i postanowił natychmiast skorzystać z nadarzającej się okazji. W dniach 28-30 maja eksperci DISE organizują wyjazdowe seminarium na Litwę.

- Wagę organizowanego przez nas przedsięwzięcia dostrzegł także minister Krzysztof Tchórzewski przyznając naszemu seminarium swój honorowy patronat - podkreśla dr Piotr Paszko, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.

W programie seminarium na Litwie będzie można:
  • Zobaczyć pływający terminal LNG mieszczący się w Kłajpedzie, który działa od 2015 roku i już może pochwalić się wprowadzeniem miliardów metrów sześciennych gazu do europejskiej sieci.
  • Zwiedzić stację przekształtnikową (the NorfBalt HVDC) litewskiego operatora sieci energetycznej LITGRID AB, w której dokonywana jest zmiana w prąd zmienny prądu stałego płynącego po dnie Bałtyku w kablu łączącym Litwę ze Szwecją.
  • Spotkać się z przedstawicielami litewskiego operatora przesyłowego gazu Amber Grid AB.
  • Porozmawiać z kierownictwem operatora litewskiej sieci energetycznej LITGRID AB.
  • Wziąć udział w Energy Forum, po raz siódmy organizowanym w Wilnie przez liderów energetyki państw bałtyckich.

Grupa polskich uczestników tego wyjazdowego seminarium będzie bardzo niewielka i nie przekroczy trzydziestu osób - specjalistów i ekspertów z zakresu energetyki. Istnieje jeszcze możliwość, by dołączyć do tej grupy. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć na stronie Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych www.dise.org.pl.
DISE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE