ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gdynia. Pełnomocnik spółki zajmującej się obrotem paliwami, oskarżony w związku z nieopłaceniem 17 mln zł podatków
24.04.2018r. 15:42

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła pełnomocnika gdyńskiej spółki handlującej paliwami o popełnienie wielu przestępstw, w efekcie których do Skarbu Państwa nie wpłynęło ponad 17 mln zł podatków. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

O skierowaniu do Sądu Rejonowego w Gdyni aktu oskarżenia w tej sprawie poinformował we wtorek Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak wyjaśnił prokurator, oskarżony Wiesław M., pełnomocnik spółki zajmującej się obrotem paliwami, miał od stycznia do listopada 2011 r. kupować olej napędowy niewiadomego pochodzenia, który następnie odsprzedawał.

Faktury związane z obrotem paliwami wystawiane były - zdaniem prokuratorów - nierzetelnie. Miały zawierać nieprawdzie dane dotyczące ilości sprzedawanego paliwa, a wiele z nich wystawiano na rzecz firm, które w rzeczywistości nie prowadziły działalności gospodarczej.

W efekcie w składanych deklaracjach "wykazywano nieprawdziwe dane dotyczące wysokości podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług, który spółka winna była opłacić". Jak dodał Duszyński, Skarb Państwa miał stracić na tym procederze ponad 17 mln zł.
Wiesław M. nie przyznał się do winy. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie, nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, prowadził Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE