ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Departament Energii USA wesprze projekty badawczo-rozwojowe mające na celu rozwijanie sektora biopaliw
10.05.2018r. 12:53

Departament Energii USA ogłosił 8 maja, że przeznaczy 3 miliony dolarów na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w ramach programu Biomasa. Chodzi o wsparcie dla zaawansowanych technologicznie projektów mających na celu rozwijanie sektora biopaliw. Do finansowania zakwalifikowano dwa projekty uniwersyteckie. Pierwszy to Uniwersytet Tennessee drugi Northwestern - czytamy w BiznesAlert.pl.

Program Biomasa powstał we współpracy z Departamentem Rolnictwa USA. Program ma na celu dywersyfikację krajowych źródeł energii. Ma przyczynić się do rozwoju biomasy jako źródła energii łatwo dostępnego, większego udziału w rynku ze względów ekonomicznych, zrównoważonego podejścia do pozyskiwania paliw i energii.

Program zakłada łączenie nauki i inżynierii. Oba wyróżnione projekty spełniają ten warunek. Uniwersytet Tennessee zakłada opracowanie projektu zintegrowanej biorafinerii, który połączy produkcję paliw płynnych, odnawialnych składników chemicznych w celu produkcji etanolu celulozowego biopaliwa produkowanego z drewna, słomy i niejadalnych części roślin. Uniwersytet Northwestern będzie rozwijał szybką syntezę biopaliw i biokomponentów nowej generacji biomasy lignocelulozlowej. Lignoceluloza to główny składnik biomasy roślinnej, może być także wykorzystywana do termomodernizacji budynków.
Priorytetem Biura ds. efektywności energetycznej i energii odnawialnej w Departamencie Energetyki jest przyspieszenie badań nad technologiami pozwalającymi zwiększyć wydajność energetyczną zrównoważonych technologii pozyskiwania energii także dla transportu.

Obecnie w USA energetyka odnawialna w tym z biomasy rozwija się dynamicznie. Choć jak wskazują eksperci choćby z Bloomberg New Energy Finance nieco wolniej niż przed wyborem na prezydenta Donalda Trumpa. Władze przede wszystkim promują działania mające na celu konieczność ograniczenia emisji CO2 jednak podejście do kwestii polityki klimatycznej różni się znacząco w poszczególnych stanach - czytamy w BiznesAlert.pl.
US Department of Energy , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE