ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski: Polska potrzebuje farm wiatrowych na morzu i energii jądrowej
15.05.2018r. 11:53

Polska potrzebuje nowych źródeł energii zarówno z farm wiatrowych na morzu, jak i z energetyki jądrowej. Duże firmy nie będą miały problemów z realizacją obu tych projektów - uważa Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

"Budowa obu projektów potrwa kilka lat, ale farmy wiatrowe na morzu można zbudować w 5 lat, czyli dwa razy krócej niż elektrownię jądrową. Potrzebujemy jednego i drugiego, tak nam wychodzi z różnych obliczeń i analiz" - powiedział Naimski dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"To się nie wyklucza a wręcz uzupełnia. Jeśli będziemy mieli istotną część energii z wiatru na morzu to musimy mieć jakieś źródło stabilizujące ten wiatr" - dodał.
Pytany czy spółki Skarbu Państwa udźwigną koszty realizacji dwóch inwestycji Naimski stwierdził, że firmy się tego nie boją.

"Jeśli popatrzeć przez perspektywę trwania inwestycji to się to rozkłada w czasie, a wtedy staje się oczywiste, że duże firmy w Polsce będą w stanie sobie z tym poradzić. Trzeba to porównać z przychodami i dochodami tych firm, z ich dywidendami" - powiedział pełnomocnik rządu.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 50 15.05.2018r. 16:45
Dla wiedzy "energetyków":
1.Siłownie wiatrowe mają moc zależną od prędkości wiatru w 3 potędze. Spadek prędkości o połowę oznacza zmniejszenie mocy osiem razy.
2. EJ pracuje ze stałą mocą w podstawie systemu.
3. Obecnie uzupełnianie mocy OZE jest realizowane poprzez rezerwę wirującą elektrowni cieplnych i wodnych szczytowych.
Wniosek im więcej EJ tym mniejsza przestrzeń dla losowego OZE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE