ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Projekt Nord Stream 2 nadal czeka na komplet zgód
16.05.2018r. 09:03

Chociaż świat obiegła wieść, że ruszyła budowa gazociągu Nord Stream 2, projekt nadal czeka na komplet zgód. Ministerstwo energetyki Rosji poinformowało, że zakończyła się Glawgosekspertyza. Istnieje ryzyko, że projekt czeka opóźnienie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zdaniem ekspertów odpowiedzialnych za tę "główną ekspertyzę ekonomiczną" mieli stwierdzić, że projekt krytykowany w Europie Środkowo-Wschodniej posiada dokumentację, która spełnia wszelkie wymogi z punktu widzenia analizy inżynieryjnej i projektowej.

Projekt ma być realizowany przy wykorzystaniu innowacyjnej metody, która pozwala łączyć rury gazociągu jeszcze na statku budowlanym i umieszczać je w uprzednio przygotowanych rowach wypełnionych już wodą. Ma to zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko na wybrzeżu Niemiec.

Spółka Nord Stream 2 AG poinformowała, że ruszyło już wykopywanie rowów wspomnianych w Glawgosekspertyzie.
Glawgosekspertyza to jeden z ostatnich etapów przydzielania pozwoleń Nord Stream 2. Wymaga on jeszcze zgód w Danii i Szwecji. Podobne wydały już instytucje w Finlandii, Niemczech i Rosji. Budowa gazociągu w pobliżu rosyjskiego portu w Ust-Łudze ma ruszyć latem tego roku.

Pierwotnie uruchomienie gazociągu zaplanowano na koniec 2019 roku. Spory wokół tego projektu, który według krytyków umocni dominację rosyjskiego Gazpromu w Europie Środkowo-Wschodniej, a także groźba sankcji USA, zastrzeżenia polskiego UOKiK oraz organizacji ekologicznych jak Greenpeace Rosja, NABU oraz ClientEarth spowodowały, że istnieje możliwość opóźnienia prac. To ryzyko zwiększa możliwość nieudzielenia zgody na budowę odcinka duńskiego sygnalizowana przez władze w Kopenhadze.

Podczas konferencji Flame w Londynie główny dyrektor finansowy Nord Stream 2 AG Reinhard Ontyd poinformował, że budowa zakończy się zgodnie z terminarzem, a dostawy ruszą na przełomie 2019 i 2020 roku, lub na początku 2020 roku. Spółka należąca w stu procentach do Gazpromu liczy na uzyskanie wszelkich pozwoleń w "nadchodzących miesiącach" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wiedomosti/TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE