ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja i Rosnieft zyskują na droższej ropie
16.05.2018r. 10:56

Wzrost ceny ropy naftowej wywołany rosnącym napięciem w relacjach USA i Iranu oraz kryzysem w Wenezueli pomaga Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Cena ropy Brent przekroczyła 77 dolarów wobec około 50 dolarów na początku roku. W minionym kwartale średnia cena ropy Urals była wyższa o 7,8 procent w stosunku do czwartego kwartału zeszłego roku i o 24,8 procent wyższa rok do roku. Rosnieft obniżył wydobycie ropy do 4,57 mln baryłek, czyli o 1,2 procent rok do roku ze względu na porozumienie naftowe krajów OPEC+, które zobowiązuje uczestników, w tym Rosję, do ograniczenia produkcji.
Prezes Rosnieftu poinformował mimo to o poprawie kondycji finansowej poprzez zmniejszenie zobowiązań finansowych o 49 procent. Korzystna cena ropy naftowej ma przynieść dalszą poprawę pomimo sankcji zachodnich wobec firmy i jej prezesa - Igora Sieczina - wprowadzonych ze względu na nielegalne działania Rosji na Ukrainie. Ekonomiści kartelu OPEC przewidują wzrost gospodarczy w Rosji w tym roku na poziomie 1,8 procent PKB. Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział, że jednym ze sposobów na zwalczanie sankcji mają być nowe umowy gospodarcze z Chinami i Iranem - czytamy w BiznesAlert.pl.
OilPrice.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE