ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tobiszowski: słowa współczucia i kondolencji dla rodzin górników
16.05.2018r. 12:14

Słowa współczucia i kondolencji skierował w środę do rodzin górników, którzy zginęli w kopalni Zofiówka, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Podziękował też ratownikom biorącym udział w akcji ratowniczej - jak ocenił - za ich bezdyskusyjny heroizm.

Do wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło 5 maja br. W jego efekcie śmierć poniosło pięciu górników; dwóch udało się uratować. Ciało ostatniego z poszukiwanych pracowników ratownicy znaleźli w nocy z wtorku na środę, w jedenastej dobie akcji ratowniczej.

"Bywa czas, że wiele słów jest niestosownych, stąd pozwólcie państwo, że w imieniu Ministerstwa Energii, ministra (Krzysztofa - PAP) Tchórzewskiego i własnym złożę słowa współczucia i kondolencji rodzinom. Był to dla tych rodzin dramatyczny czas" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej w Jastrzębiu-Zdroju Tobiszowski.

Podziękował też wszystkim zastępom ratowniczym - "za ich bezdyskusyjny heroizm". "Niejeden z nas, jakby usłyszał, co przed nim, jeśli chodzi o akcję ratowniczą, pewnie miałby miękkie nogi. A ci mężczyźni podejmowali decyzje, szli i ratowali. Za to wielkie uznanie" - podkreślił wiceminister.
"Chcę też bardzo podziękować wszystkim tym, którzy zarządzali akcją ratowniczą: kierownictwu kopalni, ale również zarządowi JSW" - dodał Tobiszowski, akcentując też otoczenie od początku akcji opieką rodzin (w tym psychologiczną i lekarską), stworzenie im stosownych warunków w czasie akcji, a także "właściwą hierarchię poszczególnych decyzji" - m.in. kierowanie do rodzin informacji w pierwszej kolejności.

Podczas akcji ratowniczej, prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, ratownicy zmagali się m.in. z wodą, która zalała zniszczony chodnik, blokującymi drogę fragmentami zniszczonych konstrukcji i urządzeń, wysoką temperaturą, metanem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE