ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW: ratownicy wywiozą sprzęt i otamują rejon akcji w Zofiówce
16.05.2018r. 12:30

W rejonie akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka trwa wywożenie specjalistycznego sprzętu; następnie ratownicy zamkną ten rejon budując dwie tamy bezpieczeństwa - poinformował podczas środowej konferencji prasowej wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Śledź.

Do wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło 5 maja br. W jego efekcie śmierć poniosło pięciu górników; dwóch udało się uratować. Ciało ostatniego z poszukiwanych pracowników ratownicy znaleźli w nocy z wtorku na środę, w jedenastej dobie akcji ratowniczej; następnie przetransportowali je na powierzchnię.

"Ratownicy w obecnej chwili wywożą specjalistyczny sprzęt - potrwa to jedną zmianę. Następnie przystąpimy do zamykania rejonu poprzez zabudowę dwóch tam bezpieczeństwa. Jedna tama ma być zabudowana na wlocie do chodnika H-10, natomiast druga tama będzie na wylocie z pochylni H-2" - powiedział w środę wiceprezes JSW.
Dodał, że "po wybudowaniu tych tam rejon będzie zaizolowany i akcję zakończymy". "Okres zamknięcia całego rejonu i zakończenie akcji ratowniczej przewidujemy do niedzieli. Budowa tam również będzie odbywała się na zasadach akcji ratowniczej, ponieważ w dalszym ciągu jest tam dopływ metanu; jego stężenia mogą wzrosnąć" - mówił Tomasz Śledź.

Podczas akcji ratowniczej, prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, ratownicy zmagali się m.in. z wodą, która zalała zniszczone wyrobiska, blokującymi drogę fragmentami zniszczonych konstrukcji i urządzeń, wysoką temperaturą, a także metanem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE