ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Londynie wdrożą system do monitorowania emisji spalin samochodowych
16.05.2018r. 13:48

Władze Londynu zdecydowały się na wdrożenie systemu regulującego pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej. System ten będzie też monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez tzw. strefy niskoemisyjne w stolicy Wielkiej Brytanii. Wszystkie funkcjonalności systemu mają być wdrożona do kwietniu 2019 roku.

Władze Londynu zdecydowały się na wdrożenie zaoferowanego przez Siemensa systemu regulującego pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej. System będzie też monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez określone obszary. Ma również skutecznie i szybko identyfikować pojazdy, które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych. Oprogramowanie będzie zintegrowane z istniejącymi czujnikami drogowymi i systemem kamer do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. System wdroży Siemens.

- Po instalacji systemu wszystkie pojazdy będą musiały spełniać normy emisji spalin lub będą obciążone dziennymi opłatami podczas wjazdu do centrum Londynu. Pracujemy nad tym, aby zapewnić niezbędną infrastrukturę, która zacznie działać w 2019 r., a zlecenie tego projektu spółce Siemens gwarantuje, że terminy będą dotrzymane. Jakość powietrza w Londynie nie jest tymczasową kwestią i gdy tylko system ULEZ zostanie uruchomiony, będzie działał 24 godziny na dobę, 365 dni w roku - powiedział Paul Cowperthwaite, główny manager odpowiedzialny za systemu ściągania opłat od użytkowników dróg w organizacji Transport dla Londynu (TfL).
Wprowadzenie systemu ma doprowadzić zmniejszy emisję tlenku azotu oraz cząstek stałych. Siemens będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie, budowę, obsługę i 10-letni serwis nowego systemu w Londynie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE