ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Forum Wizja Rozwoju
16.05.2018r. 18:27

Innowatorzy, przedsiębiorcy i wizjonerzy spotkają się w Gdyni. Ruszyła rejestracja do Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenia gospodarczego w Polsce północnej.

Forum Wizja Rozwoju to pierwsza edycja największego forum gospodarczego w Polsce północnej. 25 i 26 czerwca 2018 roku w Gdyni przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm, a także założyciele startupów oraz innowatorzy omówią strategiczne obszary dla rozwoju Polski. Rozmach organizacyjny, lista firm, jak i prelegentów pozwalają śmiało określić wydarzenie mianem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi 5000 uczestników oraz 500 zaproszonych mówców. Jego rangę podkreśla zaangażowanie Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Organizatorzy właśnie ogłosili otwarcie rejestracji uczestników.

Główną intencją Forum jest stworzenie pola do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm, których produkty mogą konkurować na globalnym rynku. "Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakiego nie było jeszcze w tej części kraju. Przygotowany program, poruszane zagadnienia oraz zaproszeni goście pozwolą przybliżyć i omówić kluczowe zagadnienia dla rozwoju polskiej gospodarki. Spotkajmy się w prężnie rozwijającej się Gdyni, której mieszkańcy są zadowolonymi, dumnymi Polakami. Jestem przekonany, że spędzą tam Państwo wyjątkowy czas, a jednocześnie nawiążą nowe, owocne kontakty" - mówi dr inż. Andrzej Michalak, jeden z organizatorów Forum.

Potrzebę organizacji tego typu wydarzenia dostrzegają także przedstawiciele sektora gospodarczego. "Ożywienie gospodarcze charakteryzują zarówno rosnąca produkcja, dynamizacja zatrudnienia, wzrost liczby inwestycji, jak i większa konsumpcja, dochody, czy pomnażanie kapitału obecnego na rynku. Istotne znaczenie dla tempa rozwoju mają między innymi potencjał ludzki, postęp techniczny a zarazem innowacje, ale też zrównoważone gospodarowanie posiadanymi zasobami - wylicza Rafał Pawełczak, prezes zarządu i wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. i dodaje: - "Ten długofalowy proces potrzebuje partnerów rozumiejących mechanizm zachodzących przemian. Mianownikiem, który nas łączy jest wspólna wizja rozwoju Polski. Forum stanowi okazję do poruszenia tematów kluczowych dla dalszej ekspansji gospodarki państwowej, jej stabilnej przyszłości i wzmocnienia marki narodowej na światowej scenie. Jestem przekonany, że różnorodność zagadnień omawianych podczas tego wydarzenia zjedna szerokie grono odbiorów. Natomiast wnioski płynące z dyskusji przyczynią się do zgodnej budowy wartości kapitału krajowego."

Dyskusja w trakcie gdyńskiego Forum odbędzie się w 96 panelach, podzielonych na 17 bloków tematycznych*:
- Szkolnictwo zawodowe,
- Energetyka,
- Budownictwo,
- Srebrna gospodarka,
- Gospodarka morska,
- Start-upy,
- E-bezpieczeństwo,
- Strefy ekonomiczne w Polsce,
-Strefa ekonomiczna-Polska
- Ekomobilność,
- E-gospodarka,
- Gospodarka odpadami,
- Automatyzacja i robotyzacja,
- Transport, spedycja, logistyka,
- Społeczna odpowiedzialność biznesu,
- Niepodległość gospodarcza
- Forum partnerów.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele takich instytucji i firm, jak Instytut Badań Edukacyjnych, KGHM Polska Miedź S.A., URSUS S.A., Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o., Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Pomorska Kurator Oświaty. Szczegółowe opisy bloków, a także poszczególnych paneli dostępne są na stronie internetowej www.wizjarozwoju.pl. Tam także możliwa jest rejestracja uczestników.

Istotnym elementem Forum będzie panel poświęcony energetyce, podczas którego zostaną omówione przedsięwzięcia zabezpieczające kraj przed ewentualnym deficytem mocy. Zgodnie z planami, wartość inwestycji w tym obszarze w najbliższych latach wyniesie kilkadziesiąt miliardów złotych. "Energetyka jest jak 'krwioobieg w organizmie' gospodarki narodowej. Choć polska energetyka węglem stoi, świadomość korzyści z miksu energetycznego rośnie z roku na rok. Takie pojęcia jak bioekonomia, bioróżnorodność, zarządzanie popytem energii czy rynek mocy powoli przecierają sobie drogę do świadomości społecznej. O tym wszystkim nie zabraknie dyskusji na Forum Wizja Rozwoju" - zapowiada Adam Cenian, prof. dr hab. inż. z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk.

Kolejną wartą uwagi kwestią są wyzwania stojące przed polską spedycją oraz transportem. Zagadnienia bloku "Transport, spedycja, logistyka poświęcone będą innowacyjnym rozwiązaniom logistycznym, stanowiącym strategiczny obszar tworzenia przewagi i zwiększana atrakcyjności oferty krajowych przedsiębiorstw. "Rodzimy sektor TSL przeżywa dobry czas - polski eksport ma się dobrze, a firmy transportowe sukcesywnie zwiększają flotę - mówi dr Adam Salomon z Katedry Transportu i Logistyki Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni. By jednak zachować tempo wzrostu i nie dopuścić do stagnacji, przedsiębiorcy muszą mierzyć się wciąż z różnymi wyzwaniami, które czekają ich w 2018 roku oraz przyszłych latach. Warunkiem utrzymania tego pozytywnego trendu jest zastosowanie innowacji w sektorze TSL. Należą do nich m.in. przechowywanie danych w chmurze, inteligentne tachografy czy hybrydowe ciężarówki i e-autostrady - głównie w oparciu o zastosowane narzędzia informatyczne wspierające sektor TSL oraz inwestycje infrastrukturalne. Takimi inwestycjami infrastrukturalnymi, proponowanymi przez rząd Premiera Mateusza Morawieckiego, które mogą być siłą napędową polskiej gospodarki w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat, są m.in. budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, przekop Mierzei Wiślanej z otwarciem portu Elbląg na Zatokę Gdańską, e-mobilność czy wreszcie poprawienie udziału polskiej żeglugi śródlądowej w obsłudze ładunków. Nie zmarnujmy tej szansy - apeluje dr Adam Salomon.

Warto podkreślić, że partnerem merytorycznym Forum jest Akademia Morska w Gdyni. "Rozwój polskiej gospodarki zależy od edukacji i ścisłej współpracy nauki z biznesem" - mówi prof. Janusz Zarębski, Rektor Akademii Morskiej w Gdyni. "Akademia, którą mam zaszczyt kierować, od lat buduje partnerstwa i działa na rzecz branż przyszłości - prowadzimy działalność badawczą, ekspercką i szkoleniową w zakresie badań i transferu technologii dla firm i organizacji gospodarczych. Świadczymy usługi, które ułatwiają przedsiębiorstwom dostęp do nowych technologii oraz nowych rynków zbytu. Udział w Forum Wizja Rozwoju to dla nas zaszczyt i obowiązek. Zapraszamy do dyskusji i współpracy" - mówi prof. Janusz Zarębski.

Gdynia przyjmie uczestników Forum Wizja Rozwoju w dwóch obiektach, które należą do wizytówek miasta - w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena. To w tym miejscu, wieczorem 25 czerwca, odbędzie się wręczenie Nagród Gospodarczych, których celem jest promowanie przedsiębiorstw rozwijających polską gospodarkę. Wyróżnienie ma być jednocześnie zachętą do dalszych nakładów i inwestycji, a także przestrzegania zasad odpowiedzialnego biznesu, co będzie przedkładać się na promowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz będzie stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów. Partnerami merytorycznymi Forum będą: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Akademia Morska w Gdyni.

Szczegóły harmonogramu mogą ulec zmianie. Aktualna wersja dostępna jest na stronie www.wizjarowzoju.pl/.
Forum Wizja Rozwoju
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE