ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niższe zyski Polenergii w pierwszym kwartale 2018 roku
16.05.2018r. 18:58

Mimo wzrostu przychodów ze sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 r. o 5 proc., w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, Grupa Polenergia odnotowała w pierwszych trzech miesiącach br. zdecydowany spadek zysków.

W pierwszym kwartale 2018 r. Grupa Polenergia wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 746,8 mln zł, wobec 709,9 mln rok wcześniej, co oznacza wzrost 5 proc. Jak informuje spółka wpływ na wzrost przychodów miał przede wszystkim poziom sprzedaży segmentu obrotu.

Zysk operacyjny Grupy za pierwsze trzy miesiące roku 2018 był na poziomie 15,3 mln zł, wobec 18,7 mln zł rok wcześniej (-18 proc.).
EBITDA wypracowana przez grupę była na poziomie 39,6 mln zł i spadła o 8 proc. Skorygowany wynik EBITDA wyniósł 38,9 mln zł i był niższy o 3,6 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (o 8 proc.), co grupa tłumaczy niższą marżą na tradingu energią elektryczną w segmencie obrotu, co tylko częściowo zostało skompensowane przez wyższy wynik w segmencie energetyki wiatrowej.

Grupa zakończyła pierwszy kwartał 2018 r. zyskiem netto na poziomie 0,1 mln zł, wobec 1,6 mln w analogicznym okresie roku ubiegłego. Skorygowany o wpływ czynników jednorazowych wynik netto grupy za pierwsze trzy miesiące br. roku wyniósł 2,5 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 2,9 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE