ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia: umowy ze Statoil zawarte
22.05.2018r. 14:08

We wtorek 22 maja doszło do zawarcia umowy przyrzeczonej przenoszącej na Statoil Holding Netherlands własność 50 proc. udziałów w spółkach Polenergii prowadzących projekty budowy morskich farm wiatrowych - podała spółka w komunikacie

W dniu 22 maja 2018 r. Polenergia oraz Statoil Holding Netherlands zawarły umowę przyrzeczoną przenoszącą własność 50 proc. udziałów posiadanych przez polską spółkę w spółkach Polenergia Bałtyk II oraz w Polenergia Bałtyk III, które prowadzą projekty budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. W tym samym dniu własność udziałów w obu spółkach przeszła na Statoil Holding Netherlands.

Jednocześnie, tego samego dnia, doszło do zawarcia umów dotyczących rozwoju oraz realizacji projektów budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku pomiędzy Polenergią Bałtyk II i w Polenergią Bałtyk III z Statoil New Energy Service Centre z grupy kapitałowej Statoil. Zostały podpisane też umowy serwisowe pomiędzy Polenergią Bałtyk II i w Polenergią Bałtyk III i Poenergią oraz porozumienia wspólników dotyczących każdej wiatrowych spółek pomiędzy Polenergią, Statoil Holding Netherlands.
W marcu Polenergia podawała, że łączna bazowa cena sprzedaży udziałów w obu wiatrowych spółek to 94,3 mln zł powiększona o 5 mln euro płatne w ratach do 30 września 2019 r. Dodatkowe płatności warunkowe mają być uzależnione od realizacji określonych etapów lub parametrów projektu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE