ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Parlamentarzyści z Polski i Ukrainy będą debatować m.in. o bezpieczeństwie energetycznym
11.06.2018r. 17:43

Bezpieczeństwo energetyczne, koordynacja działań w celu zablokowania budowy gazociągu Nord Stream 2 i współpraca wojskowa - to niektóre tematy, którym poświęcone będą we wtorek i środę wspólne obrady parlamentarzystów z Polski i Ukrainy - poinformowało w poniedziałek CIS.

Jak podano w zapowiedzi na stronie internetowej Sejmu, X Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy odbędzie się we wtorek i środę. Stronie polskiej przewodniczyć będzie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a na czele delegacji ukraińskiej stanie wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Oksana Syroid.

Pierwszego dnia obrad parlamentarzyści mają debatować w Warszawie, w sejmowali sali im. Jacka Kuronia. Podczas tej sesji dyskutować będą o "bezpieczeństwie energetycznym regionu, koordynacji działań w celu zablokowania budowy gazociągu Nord Stream 2", o "współpracy wojskowej oraz zacieśnianiu relacji Ukrainy z Unią Europejską i NATO" oraz o "współpracy i wymianie młodzieży".

Natomiast w drugim dniu obrad planowana jest sesja wyjazdowa członków Zgromadzenia w Szczecinie i Świnoujściu, podczas której m.in. odwiedzą terminal LNG im. Lecha Kaczyńskiego.
W obradach Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy, obok parlamentarzystów obu państw, udział wezmą też m.in. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, wiceminister spraw zagranicznych ds. bezpieczeństwa, polityki wschodniej i polityki europejskiej Bartosz Cichocki oraz wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Zgromadzenie Parlamentarne Polski i Ukrainy liczy po 20 przedstawicieli obu krajów. W skład stałej delegacji Sejmu i Senatu wchodzi 16 posłów i 4 senatorów. Sesje plenarne są zwoływane przez prezydium Zgromadzenia na zmianę w obu państwach. Pierwsze posiedzenie odbyło się w 2003 r. w Kijowie.

Ostatnia, IX Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy odbyła się w grudniu 2016 roku we Lwowie. Przedstawiciele Sejmu, Senatu oraz Rady Najwyższej mówili o pogłębianiu współpracy i poruszyli trudne tematy w historii między obu narodami.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE