ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Serinus spodziewa się, że dostawy gazu z odwiertów w Rumunii nastąpią w lipcu '18
12.06.2018r. 08:54

Serinus spodziewa się, że produkcja i dostawy gazu z rumuńskich odwiertów Moftinu-1000 i Moftinu-1007 do systemu przesyłu Transgaz nastąpią w drugiej połowie lipca 2018 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

Serinus podał, że prace wiertnicze w zakresie odwiertu Moftinu-1007 zostały zakończone. Osiągnięto planowaną głębokość końcową 1.463 m, a odwiert wykonano ok. 20 proc. poniżej zaplanowanego budżetu.

"Oczekuje się, że prace nad uzbrajaniem i testy zajmą około dwóch tygodni. Spółka zabezpieczyła sobie dodatkowy czas na wykonanie testów, aby zapewnić odpowiednią odbudowę ciśnienia w strefach produkcyjnych" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że trwa budowa stacji gazowej Moftinu, w ostatnią fazę wkroczyła instalacja licznika do rozliczeń podatkowych sprzedaży gazu i zainicjowano proces przekazania Transgaz zarządzania rurociągiem do sprzedaży gazu, a Transgaz zrealizuje podłączenie linii sprzedażowej gazu do krajowego systemu przesyłu gazu Transgaz.
"Spółka spodziewa się, że wstępny rozruch i przekazanie do użytkowania stacji gazowej wraz z pierwszą produkcją z Moftinu-1000 rozpoczną się pod koniec czerwca. Gaz z Moftinu-1007 dołączy do tego procesu w połowie lipca. Na początku eksploatacja stacji będzie przebiegała bez jednostki do niskotemperaturowej separacji (...) które znajdują się w ostatniej fazie montażu i jak się oczekuje będą dostarczone na miejsce pod koniec sierpnia 2018 r." - napisano w komunikacie.

"(...) Wstępny rozruch i użytkowanie stacji gazowej bez tych jednostek będzie skutkowało tym, że produkcja Spółki i dostawy gazu zarówno z odwiertu Moftinu-1000, jak i Moftinu-1007 do systemu przesyłu Transgaz nastąpią już w drugiej połowie lipca 2018 r. W efekcie Spółka finalizuje umowy na sprzedaż gazu z podmiotami zajmującymi się obrotem gazem, aby w imieniu Spółki prowadziły sprzedaż tych wolumenów" - dodano.

Serinus poinformował, że rozpoczął także prace inżynieryjne w celu przygotowania terenu do prac wiertniczych nad Moftinu-1003.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE