ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Sieradzu rozpoczęto wiercenie odwiertu geotermalnego
12.06.2018r. 12:12

W poniedziałek 11 czerwca odbyła się uroczystość rozpoczęcia prac przy pierwszym odwiercie geotermalnym w Sieradzu, z którego ciepło ma trafić do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Odwiert o docelowej głębokość 1 475 m wierci spółka G-Drillin. Koszt inwestycji wyniesie blisko 13 mln zł, z czego ponad 10 mln zł Urząd Miasta Sieradza pozyskał ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn. Poznanie budowy geologicznej kraju oraz gospodarka zasobami złóż kopalin i wód podziemnych.

Ciepło uzyskane z otworu geotermalnego ma być wykorzystywane w miejskiej sieci ciepłowniczej. Jednak jak zwrócił uwagę obecny na uroczystości rozpoczęcia prac nad odwiertem wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Mariusz Orion Jędrysek, misja tego odwiertu jest dużo szersza.
- Badamy okolice Łodzi pod względem warunków geotermalnych - powiedział wiceminister. - Obecny rząd jest mocno nastawiony w kierunku geotermalnym. Dlatego Rada Ministrów przyjęła projekt Polityki Surowcowej Państwa, w którym w trzecim filarze zawarte jest pozyskiwanie Ciepła Ziemi. W ciągu ostatnich lat podwoiliśmy instalacje geotermalne w Polsce - dodał.

Prace nad odwiertem mają potrwać około dwa miesiące, na kolejne dwa miesiące zaplanowano badania złoża, a w październiku maja być znane kluczowe dane odnoście temperatury i składu wody. Z wstępnych założeń wynika, że temperatura ma być na poziomie 60-65 stopni, przy mineralizacji rzędu 120 gramów i wydajności 100-150 metrów sześciennych na godzinę.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE