ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja chce namówić partnerów porozumienia naftowego do podwyższenia wydobycia
13.06.2018r. 08:46

Źródła Bloomberga przekonują, że Rosja chce namówić partnerów porozumienia naftowego OPEC+ do podwyższenia wydobycia do poziomu notowanego w październiku 2016 roku. Był to punkt odniesienia układu obowiązującego od początku 2017 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Agencja ustaliła, że powrót wydobycia do poziomu z października 2016 roku może zostać ustalony na trzy miesiące od czerwca.

Obecnie, ze względu na problemy z wydobyciem w Angoli, Libii, Meksyku i Wenezueli wydobycie jest niższe od cięć ustalonych w porozumieniu naftowym, które zakładało redukcję o 1,8 mln baryłek dziennie. W maju kraje OPEC zwiększyły wydobycie ropy naftowej o 35,4 mln tysiące baryłek dziennie do 31,869 mln baryłek. Mimo to cel redukcji z porozumienia naftowego został zrealizowany w 160 procentach. Redukcja wyniosła 2,022 mln baryłek dziennie. Tymczasem już teraz notowany jest wzrost wydobycia w Arabii Saudyjskiej (ponad 10 z 9,9 mln baryłek dziennie) oraz Rosji (z 11 do 11,1 mln baryłek dziennie).

Przeciwko unilateralnym decyzjom o ograniczeniu cięć wystąpił Irak, który ma problemy z wydobyciem w kraju i liczy na utrzymanie się wyższych cen ropy. Sam jednak w maju zrealizował cięcia jedynie w 50 procentach.
Decyzja w sprawie ewentualnego luzowania porozumienia naftowego ma zapaść na spotkaniu kartelu naftowego OPEC i jego sojuszników z układu zaplanowanym na 22 czerwca w Wiedniu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kommiersant/Bloomberg/OilPrice , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE