ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PK: zatrzymania w związku z przestępstwami podatkowymi na rynku paliw płynnych
13.06.2018r. 09:12

Zatrzymano pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przestępstw podatkowych na rynku paliw płynnych - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Prokuratura Okręgowa w Bielsku Białej prowadzi wraz z policjantami z Wydziału w Częstochowie Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przestępstw podatkowych na rynku paliw płynnych, która uszczuplała należności publicznoprawne w podatku VAT, akcyzie i opłacie paliwowej w obrocie olejem napędowym.

Z relacji PK wynika,że w sprawie zatrzymano pięć osób podejrzanych o prowadzenie działalności przestępczej, a poczynione podczas śledztwa ustalanie wskazują , że grupa uszczupliła należności publicznoprawne z tytułu podatku akcyzowego, podatku dochodowego i podatku VAT na kwotę 13 milionów złotych.
Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej, gdzie przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstw dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, a także przeciwko wiarygodności dokumentów oraz z kodeksu karno-skarbowego. Jeden z podejrzanych usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa ustalono,że grupa dostarczała na stacje benzynowe paliwo niewiadomego pochodzenia. Prowadzący postępowanie ustalili też, iż udokumentowana droga paliwa, do końcowego odbiorcy na stacji benzynowej, była dłuższa od rzeczywistej. Firmy, które pośredniczyły w procederze poprzez wystawianie fałszywych dokumentów, w rzeczywistości nie prowadziły działalności gospodarczej, a paliwo pochodziło z innych źródeł niż udokumentowane.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE