ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brazylia rozpoczęła budowę badawczego reaktora wielozadaniowego
13.06.2018r. 12:35

8 czerwca prezydent Brazylii Michel Temer uczestniczył w ceremonii położenia kamienia węgielnego pod budowę wielozadaniowego reaktora badawczego Brazilian Multipurpose Reactor (RMB) o mocy 30 MW zlokalizowanego na terenie ośrodka badawczego Aramar Nuclear Industrial Centre w Iperó (stan São Paulo).

Reaktor będzie produkował radioizotopy dla celów medycznych dla brazylijskiej służby zdrowia - Brazil Unified Healthcare System (SUS) do zastosowania w kardiologii, onkologii, hematologii i neurologii. Pozwoli to Brazylii zwiększyć liczbę procedur medycznych z udziałem izotopów promieniotwórczych, bowiem znacznie spadną ich koszty. Obecnie Brazylia wydaje 15-20 mln R$ na import radiofarmaceutyków. Po uruchomieniu reaktora stanie się ona samowystarczalna w tym obszarze i możliwy będzie również eksport izotopów za granicę.

W reaktorze wytwarzane będą również radioizotopy dla przemysłu, rolnictwa i ochrony środowiska, prowadzone także będą badania materiałowe i testowanie paliwa jądrowego.
Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 500 mln USD. Uruchomienie reaktora planowane jest na rok 2024.
BrazilGovNews, EBC

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE