ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BZ WBK obniżył cenę docelową ZE PAK
13.06.2018r. 12:44

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 4 czerwca, obniżyli cenę docelową akcji ZE PAK o 22 proc., do 18,9 zł i podtrzymali dla nich rekomendację "kupuj".

Analitycy DM BZ WBK zwracają uwagę, że ceny elektryczności w Polsce wzrosły do poziomu ponad 300 zł/MWh, oferując bardzo sprzyjające warunki dla marży spółek pracujących na węglu brunatnym.

"Uważamy jednak, że ZE PAK być może nieodpowiednio zabezpieczył się przed cenami certyfikatów CO2 na rok 2018, w wyniku czego jego zysk EBITDA w roku finansowym 2018 może spaść poniżej naszych wcześniejszych szacunków. Ponadto spadek rocznej produkcji węgla brunatnego oraz wysoki poziom utrzymujących się kosztów wydobycia prawdopodobnie również wywrą negatywny wpływ na wyniki spółki" - napisano w raporcie.

"Mimo wszystko jednak profil generowania gotówki spółki pozostaje stabilny i spodziewamy się, że będzie ona w stanie utrzymać roczną dywidendę na akcję na poziomie 1,20 zł (co oznacza stopę dywidendy na poziomie 12 proc.) przez wiele lat" - dodali analitycy.DM BZ WBK wskazuje, że ZE PAK to najtańsza spółka energetyczna na świecie, która jednocześnie generuje coroczne pozytywne przepływy gotówkowe i oferuje dwucyfrową stopę dywidendy, co analitycy uważają za znaczącą anomalię inwestycyjną.
"Obniżenie naszych założeń finansowych obniża naszą wycenę spółki ZE PAK metodą DCF o 21 proc. do poziomu 16,40 zł na akcję. Wycena porównawcza na lata 2018-20 wynosi 24,80 zł na akcję (spadek o 24 proc.)" - napisali analitycy.

Autorem rekomendacji jest Paweł Puchalski. Jej pierwsze rozpowszechnienie nastąpiło 4 czerwca o godzinie 8.40. W dniu wydania raportu kurs akcji ZE PAK wynosił 9,86 zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE