ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fitch podwyższa szacunki cen ropy Brent i WTI na 2018 i 2019 r.
13.06.2018r. 14:21

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła szacunki cen baryłki ropy naftowej na 2018 rok do 70 USD (Brent) i 65 USD (WTI). Poprzednio przeciętna cena baryłki Brent wg Fitch w 2018 roku miała wynieść 57,5 USD, a dla WTI szacowano 55 USD.

Agencja podwyższyła także prognozy cenowe dla ropy na 2019 rok, do 65 USD dla Brent (z 57,5 USD poprzednio) i 60 USD dla WTI ( z 55 USD poprzednio).

"Rewizja wynika z uwzględnienia silnych zwyżek cenowych od początku roku, spadku produkcji surowca w Wenezueli oraz dalszego napięcia geopolitycznego na linii USA - Iran, a także wzrostu globalnego popytu na ropę" - napisano w raporcie.

W raporcie wskazano, że na zaplanowanym na 22 czerwca posiedzeniu OPEC+ (państwa kartelu plus Rosja) Arabia Saudyjska i Rosja mogą podjąć decyzję o częściowym zrekompensowaniu spadku produkcji w Wenezueli oraz spadku eksportu ropy z Iranu.
"Trudno jest przewidzieć wynik szczytu OPEC, ale zakładamy, że wszelkie wzrosty produkcji (ropy - PAP) będą stopniowe i rozważne, aby uniknąć ewentualnej nadwyżki po stronie podażowej" - napisano.

Analitycy Fitch nie zrewidowali prognoz na 2020 rok, pozostawiając poprzednie szacunki na poziomie 57,5 USD dla baryłki Brent i 55 USD dla WTI.

W środę około godz. 14.15 baryłka Brent wyceniana jest na 75,8 USD, zaś WTI kosztuje 66,1 USD.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE