ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń zostanie powiększony o dwie osoby
13.06.2018r. 14:30

Zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), zajmującej się m.in. likwidacją i zagospodarowaniem pogórniczego majątku, zostanie powiększony z trzech do pięciu osób. W środę rada nadzorcza spółki ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska dwóch nowych wiceprezesów.

Chodzi o członków zarządu SRK ds. gospodarki mieszkaniowej oraz ds. zagospodarowania majątku. Pisemne zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 28 czerwca, ich otwarcie nastąpi 2 lipca, a rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 7 lipca oraz kolejne dni, w zależności od ilości kandydatów.

Jak powiedział PAP przewodniczący rady nadzorczej SRK Henryk Paszcza, powiększenie składu zarządu wiąże się z dostosowaniem struktury spółki i sposobu zarządzania do stojących przed nią zadań, których stale przybywa. Chodzi m.in. o efektywne zagospodarowanie pogórniczego majątku oraz sprawne zarządzanie posiadanymi przez SRK b. mieszkaniami zakładowymi.

"Zakres działania SRK stale się zwiększa, sukcesywnie trafiają tam kolejne elementy pogórniczego majątku, niebawem dojdzie też do połączenia SRK z Katowickim Holdingiem Węglowym. Tym samym rośnie ilość zadań stawianych przez zarządem SRK" - wyjaśnił Henryk Paszcza, podkreślając, że spółka restrukturyzacyjna wymaga m.in. przejrzystej struktury i efektywnego zarządzania.

Od połowy ub. roku SRK ma nowy zarząd, na którego czele stoi b. prezes Katowickiego Holdingu Węglowego Tomasz Cudny. Jego zastępcami są: Beata Barszczowska (wiceprezes ds. ekonomiki i finansów) oraz Jacek Szuścik (wiceprezes ds. likwidacji kopalń i ochrony środowiska). Po rozstrzygnięciu obecnego konkursu zarząd zostanie powiększony do pięciu osób.
Wśród wymogów stawianych kandydatom na nowych wiceprezesów jest m.in. wyższe wykształcenie, dziesięcioletni okres zatrudnienia i pięcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych. Rada nadzorcza będzie oceniać wiedzę kandydatów z zakresu rachunkowości, gospodarki zasobami mieszkaniowymi, finansów przedsiębiorstwa, audytu i kontroli finansowej, a w przypadku kandydatów na wiceprezesa zarządu ds. zagospodarowania majątku - wiedzę z zakresu analizy rynku i konkurencji, gospodarki nieruchomościami, wyceny nieruchomości, marketingu, promocji i sprzedaży.

W ub. roku prezes SRK Tomasz Cudny zapowiedział, że spółka wdroży nową strukturę organizacyjną, która ma dostosować organizację firmy do realizacji stawianych przed nią zadań. Jednym z najważniejszych ma być zagospodarowanie pogórniczego majątku. SRK, która m.in. na działania likwidacyjne oraz zabezpieczenie dawnych kopalń wydaje rocznie ponad 1 mld zł z dotacji budżetowej, chce, by skuteczne zagospodarowanie terenów po dawnych kopalniach stało się tak samo ważną dziedziną działalności spółki jak likwidacja majątku, która jest statutowym działaniem SRK. Ważne będzie także efektywne zarządzanie kilkunastoma tysiącami dawnych zakładowych mieszkań.

W ciągu minionych trzech lat majątek SRK znacząco powiększył się na skutek przekazywania kolejnych kopalń lub ich części; firmie przybyło obowiązków, jednak nie szła za tym zmiana struktury wewnętrznej spółki i sposobu zarządzania. Wewnętrzna reorganizacja, której częścią jest m.in. obecne powiększenie składu zarządu, ma dostosować strukturę do potrzeb. Zmiany mają też uczynić działania firmy bardziej przejrzystymi - w ubiegłym roku głośna stała się afera korupcyjna, w której wśród podejrzanych byli m.in. pracownicy SRK.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE