ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": przedłużają się prace nad ustawą kogeneracyjną
14.06.2018r. 05:53

Na temat wydłużających się prac na ustawą, która ma wprowadzić nowy system wsparcia dla kogeneracji pisze "Rzeczpospolita".

Z informacji uzyskanych przez dziennik w odpowiedzialnym za przygotowanie nowego systemu wsparcia dla kogeneracji Ministerstwie Energii wynika, że w maju zakończył się proces uzgodnień międzyresortowych i społecznych i obecnie trwa analiza uwag, a jednocześnie prowadzone są rozmowy z Komisją Europejską na temat notyfikacji nowych przepisów.

Jednak jak zwraca uwagę "Rz", projekt, który był konsultowany, zawiera bardzo istotne ograniczenie dla uzyskania wsparcia przez elektrociepłownie przemysłowe i to może być powodem przedłużających się prac na ustawą. Zgodnie ustawą w kształcie w jakim trafiła ona do konsultacji, elektrociepłownie przemysłowe, aby uzyskać wsparcie musiałby wykazać się wskaźnikiem ciepła przekazanego do sieci ciepłowniczej na poziomie 70 proc. Według cytowanego przez "Rzeczpospolitą" prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Macieja Bando, osiągnięcie przez elektrociepłownie takiego wskaźnika będzie bardzo trudne. Jednocześnie wyraża on obawy, czy w sytuacji braku nowego systemu wsparcia cześć elektrociepłowni nie wstrzyma produkcji.
Zaniepokojenie przedłużającymi się pracami oraz brakiem informacji o rezultacie konsultacji projektu ustawy wyraża w "Rz" też prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacek Szymczak. Według niego, w sytuacji gdy miałoby się nie udać doprowadzić do notyfikacji nowego systemu wsparcia przed początkiem przyszłego roku, należy wziąć pod uwagę przedłużenie obecnie funkcjonującego mechanizmu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE