ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Norwegii posiadanie samochodu elektrycznego już tańsze od tradycyjnego
14.06.2018r. 06:23

Norwegia jest pierwszym krajem, w którym posiadanie samochodu elektrycznego jest bardziej opłacalne od spalinowego - wynika z analizy LeasePlan, o której pisze dzisiejszy "Puls Biznesu".

Analiza przygotowana została przez LeasePlan w ramach globalnego badania Car Cost Index.

"LeasePlan's Car Cost Index" to kompleksowa analiza łącznych kosztów (paliwo, amortyzacja, podatki, ubezpieczenia i serwisu) utrzymania małego lub średniego samochodu (segment B i C) w 21 krajach Europy, z uwzględnieniem paliwa, amortyzacji, podatków, ubezpieczenia i serwisu - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Z analizy wynika, że najniższy średni miesięczny koszt utrzymania samochodu elektrycznego w Europie jest na Węgrzech - 597 EUR, a najwyższy we Włoszech - 986 EUR. Dla porównania, najniższy średni miesięczny koszt posiadania samochodu spalinowego jest w Polsce - 448 EUR, a najwyższy we Włoszech - 761 EUR.

Norwegia jest natomiast jedynym krajem, w którym całkowity średni koszt posiadania samochodu elektrycznego uwzględniający również koszt jego zakup wynosi 670 EUR. W przypadku samochodu z silnikiem benzynowym jest to 731 EUR, natomiast wysokoprężnym - 722 EUR. Gazeta zwraca uwagę, że dobry rezultat dla samochodów elektrycznych wynika po części z faktu, że Norwegia jest krajem o największym całkowitym średni koszcie posiadania samochodu spalinowego, który jest o około 200 EUR wyższy od średniej europejskiej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE