ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraińska dyplomacja lobbuje przeciwko Nord Stream 2
14.06.2018r. 07:06

W czerwcu przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij odwiedził przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Izby Gmin parlamentu Wielkiej Brytanii Toma Taggenhata oraz z przewodniczącego francuskiego Senatu Gerarda Larchera. Podczas tych spotkań szef ukraińskiego parlamentu opisywał zagrożenia wynikające z budowy gazociągu Nord Stream 2. Uznał, że "jest to dodatkowa dźwignia Rosji Putina służąca do destabilizacji sytuacji w całym wolnym świecie" - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas oficjalnej wizyty w Londynie Parubij poruszył także temat wspólnego dokumentu, w którym potępiono budowę gazociągu Nord Stream 2. List podpisany przez szefów parlamentów Ukrainy, Mołdawii, Polski, Litwy, Łotwy oraz Estonii był skierowany do szefów parlamentów USA i UE. - Zachęcam członków brytyjskiego parlamentu do zaprotestowania przeciwko realizacji tego projektu politycznego - powiedział przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej.

Parubij zwrócił również uwagę na znaczenie ewentualnego wzmocnienia sankcji i międzynarodowej presji wobec Federacji Rosyjskiej ze strony krajów jak Wielka Brytania dla procesu uwolnienia ukraińskich obywateli zatrzymanych przez służby podległe "reżimowi Putina".
Francja

W trakcie spotkania z przewodniczącym francuskiego Senatu Gerardem Larcherem, Andrij Parubij wezwał francuską firmę energetyczną Engie do wycofania się z udziału w budowie i przyszłej eksploatacji spornej magistrali. Szef ukraińskiej Rady najwyższej zauważył, że Nord Stream 2 jako nowy gazociąg łączący Rosję i Niemcy nie ma uzasadnienia ekonomicznego, ale jest projektem o charakterze politycznym, którym Rosjanie mogą w przyszłości szantażować Europę.
Przy okazji tej wizyty Parubij podziękował francuskim kolegom za nałożenie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej i wezwał do ich zaostrzenia. - To bardzo źle, jeśli ktoś myśli, że Rosja prowadzi wojnę tylko przeciwko Ukrainie. Putin prowadzi wojnę przeciwko całemu cywilizowanemu światu - powiedział Parubij. Dodał, że jeśli wszyscy dostrzegą, że prezydent Federacji Rosyjskiej jest globalnym zagrożeniem, to w Europie nie będzie dyskusji na temat złagodzenia lub zniesienia sankcji.

Tymczasem przewodniczący francuskiego Senatu pogratulował szefowi ukraińskiej Rady Najwyższej i deputowanym ludowym przyjęcia ustawy o Najwyższym Sądzie Antykorupcyjnym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax/Censor , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE