ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Canete: unijny cel OZE do 2030 r. ustalono na 32 proc.
14.06.2018r. 07:09

Komisarz ds. energii i klimatu Unii Europejskiej Miguel Arias Canete poinformował o zakończeniu negocjacji na temat wiążącego celu udziału Odnawialnych Źródeł Energii w miksie energetycznym Wspólnoty. Cel został ustalony na poziomie 32 proc. - czytamy w BiznesAlert.pl

Za podwyższeniem celu ponad 30 procent opowiedziały się Szwecja, Litwa, Luksemburg i Portugalia, które chciały poziomu 35 proc. Inna grupa państw opowiadała się za podwyżką powyżej 30 procent, ale "daleko od 35 procent" - wskazał Canete. Trzecia grupa opowiadała się za pozostaniem przy 30 procentach, a czwarta domagała się obniżenia celu.

W styczniu Parlament Europejski zatwierdził propozycję Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, aby ustalić unijny cel udziału OZE do 2030 roku na poziomie 35 proc. Rada Unii Europejskiej zaproponowała elastyczny cel 32-33 proc.
Canete poinformował wczesnym rankiem 14 czerwca, że strony doszły do porozumienia o ogólnym celu unijnym na poziomie 32 procent. - Jest porozumienie! Nowy cel dla źródeł odnawialnych do 2030 roku na poziomie 32 procent. OZE są dobre dla Europy, a Europa jest dziś dobra w OZE. Układ jest ciężko okupionym zwycięstwem w ramach naszych wysiłków na rzecz uwolnienia prawdziwego potencjału Europy w transformacji ku czystej energii. Dziękuję wszystkim - napisał na Twitterze. Nie zdradził więcej szczegółów na temat porozumienia - czytamy w BiznesAlert.pl.
Twitter , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE