ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny blok jądrowy w Chinach bliżej uruchomienia
14.06.2018r. 09:53

Trzeci i ostatni generator pary zainstalowano w bloku nr 5 elektrowni jądrowej Hongyanhe zlokalizowanej w prowincji Liaoning w Chinach. Uruchomienie reaktora ACPR-1000 jest zaplanowane pod koniec 2019 r.

Trzeci generator pary - o wysokości prawie 21 metrów i ważący ponad 300 ton został umieszczony 10 czerwca br. w budynku reaktora Hongyanhe-5.
Poprzednie dwa generatory zostały zainstalowane odpowiednio 3 i 24 maja, natomiast 30 marca umieszczono zbiornik ciśnieniowy reaktora.

Wytwornice (generatory) pary są stosowane w reaktorach wodnych ciśnieniowych (PWR) do odbioru ciepła z układu chłodzenia reaktora (obieg pierwotny) i przekazywaniu go do wody w obiegu wtórnym, w którym wytwarzana jest para służąca do napędu turbin produkujących energię elektryczną. Każdy generator pary zawiera tysiące kilometrów rur, przez które przepływa gorąca woda pod wysokim ciśnieniem.

Po zainstalowaniu wszystkich wytwornic, wykonawca bloku - chińskie przedsiębiorstwo China Nuclear Industry 23 Construction Company Limited (CNI23) przystąpi do prac montażowych i spawalniczych na głównych rurociągach parowych bloku.
Pierwsza faza budowy EJ Hongyanhe rozpoczęła się w sierpniu 2009 r. i obejmowała konstrukcję czterech reaktorów CPR-1000. Bloki nr 1 i 2 rozpoczęły pracę odpowiednio w czerwcu 2013 r. i maju 2014 r. Bloki nr 3 i 4 uruchomiono w sierpniu 2015 i we wrześniu 2016 r.

Budowę bloku nr 5 rozpoczęto w marcu 2015 r. Jest to reaktor ACPR-1000 o mocy 1080 MWe - zaprojektowany przez koncern China General Nuclear (CGN). Wraz z blokiem nr 6, którego budowę rozpoczęto w lipcu tego samego roku, stanowią drugą fazę rozbudowy elektrowni. Ma zostać ona zakończona w roku 2021.

Właścicielem i operatorem EJ Hongyanhe jest spółka joint venture pomiędzy firmami CGN i State Power Investment Corporation, w której każda posiada 45 proc. akcji. Pozostałe 10 proc. należy do Dalian Municipal Construction Investment Co.
World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE