ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółka opracowująca elektryczny pojazd miejski planuje wejscie na giełdę
14.06.2018r. 12:05

Triggo, spółka opracowująca elektryczny pojazd miejski, planuje IPO i wejście na NewConnect na przełomie roku. Planuje pozyskać w ofercie publicznej do 2,5 mln euro. Spółka chce działać na rynku car sharingu - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji.

"Jesteśmy start'upem, pracujemy nad elektrycznym mikrosamochodem przeznaczonym do poruszania się po mieście. Wypracowaliśmy model komercjalizacji, który skupia się na elektromobilności miejskiej. Debiut (na NewConnect - PAP) planujemy na przełomie roku" - powiedział na konferencji Rafał Budweil, prezes Triggo.

Jak stwierdził, że spółka nastawiona jest głównie na eksport flagowego produktu, a nadrzędnym celem Triggo jest zbudowanie wiodącej pozycji dostawcy małych pojazdów dla rynku car sharing.

Mikrosamochód, nad produkcją którego pracuje spółka, ma być alternatywą dla klasycznych środków transportu czyli samochodów i jednośladów.

"Pojazd zapewnia podwyższoną mobilność, co jest przełomowym systemem, posiada bowiem możliwość konfiguracji rozstawu kół - tryb drogowy 150cm, tryb manewrowy - 92 cm (maksymalna prędkość w tym trybie to 25km/h). Posiada możliwość stosowania wymiennych baterii, co zapewni niezależność od infrastruktury miejskiej" - powiedzieli przedstawiciele spółki.
Dostawa serii pilotażowej pojazdów planowana na przełom I i II kwartału 2019 roku. Prototyp przedprodukcyjny ma zostać zaprezentowany we wrześniu bieżącego roku.

"Szacowane koszty produkcji jednego modelu to około 9-11 tys. euro. Natomiast cena to 65 groszy za kilometr, ponieważ nie chcemy sprzedawać pojazdów dla indywidualnych klientów, stawiamy na car sharing" - powiedział prezes.

"Naszą intencją jest działanie na rynku car sharingu, poprzez produkcję i dystrybucję pojazdów - rozważamy stworzenie w ramach grupy kapitałowej podmiotu, który będzie operatorem pojazdów" - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE