ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Doradca nie rekomenduje funduszowi China-CEE Fund odpowiadania na wezwanie PGE na Polenergię
14.06.2018r. 13:21

CEE Equity Partners, jako doradca inwestycyjny funduszu China-CEE Fund, nie zamierza rekomendować odpowiadania na ogłoszone przez PGE wezwanie na sprzedaż akcji Polenergii - podał CEE Equity Partners w komunikacie."CEE Equity Partners, jako doradca inwestycyjny funduszu China-CEE Fund, nie zamierza rekomendować odpowiadania na wezwanie na sprzedaż akcji Polenergia ogłoszone przez PGE Polska Grupa Energetyczna w dniu 22 maja 2018 r. W związku z tym, iż fundusz ma długoterminową strategię inwestycyjną oraz wierzymy w potencjał Polenergii, nie widzimy korzyści w sprzedaży w tym momencie akcji posiadanych przez fundusz" - napisano w komunikacie.

Według danych ze strony internetowej Polenergii China - Central and Eastern Europe Investment Co-operation Fund SCS SICAV SIF ma akcje stanowiące 15,99 proc. głosów na WZ Polenergii.

22 maja PGE wezwała do sprzedaży 45.443.547 akcji Polenergii, stanowiących 100 proc. kapitału i głosów na WZ, po 16,29 zł za papier. Zapisy w wezwaniu potrwają od 13 lipca do 20 września.
PGE informowała, że zamierza nabyć akcje, pod warunkiem, że co najmniej 29.992.741 akcji, tj. co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji, zostanie objętych zapisami w wezwaniu. Na dzień ogłoszenia wezwania PGE ani jego podmioty zależne nie posiadały akcji Polenergii.

Kilka dni później największy akcjonariusz Polenergii, Kulczyk Investments, poinformował, że nie odpowie na ogłoszone przez PGE wezwanie, ponieważ rodzina Państwa Kulczyk traktuje tę spółkę jako inwestycję długoterminową.

Wśród akcjonariuszy Polenergii z udziałem powyżej 5 proc. są jeszcze trzy fundusze: Nationale-Nederlanden OFE (5,5 proc. kapitału), Generali OFE (6,56 proc.) i Aviva OFE (7,83 proc.).

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Marko 15.06.2018r. 09:57
Zmienią zdanie, jeśli władza "doprecyzuje" przepisy i te ich pozwolenia na morskie wiatraki okażą się tyle... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE