ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

ME wspiera polskie firmy pracujące dla światowej energetyki jądrowej
28.06.2018r. 10:46

Dziś kończą się targi World Nuclear Exhibition (WNE) 2018 w Paryżu - największa w Europie oraz jedna z większych na świecie imprez targowych branży energetyki jądrowej. W dniach 26-28 czerwca 2018 r. ponad 20 tysięcy odwiedzających zapoznało się z ofertą ponad 670 wystawców z całego świata, w tym polskich przedsiębiorstw obecnych na polskim stoisku wystawowym zorganizowanym przez Ministerstwo Energii.

Polskie firmy atrakcyjnym partnerem biznesowym dla zagranicznych koncernów

Polskie przedsiębiorstwa posiadają już w swoim portfolio realizację projektów dla zagranicznych elektrowni. Praktycznie w każdym kraju UE odnotowano udział naszych firm w trakcie budowy, eksploatacji czy remontach obiektów cywilnej energetyki jądrowej. Polskie firmy dostarczały komponenty dla lokalnych elektrowni jądrowych również poza Europą - do Japonii, Rosji, Indii, Kanady czy Meksyku. Na polskim stoisku swoją ofertę bezpośrednio prezentowały krajowe przedsiębiorstwa: APS Energia, Energoprojekt Katowice, Famet, Gambit Lubawka, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Spetech, Rockfin i Wakmet.

Według przedstawicieli polskich firm obecność na targach WNE wynika zarówno z planów ekspansji na nowych rynkach, potrzeby pozyskania nowych klientów (zwłaszcza możliwości bezpośredniego zaprezentowania im własnej oferty), jak i konieczności pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń z obszaru energetyki jądrowej.

Uzupełnieniem targów były liczne prezentacje, seminaria i dyskusje dotyczące aktualnych i przyszłych trendów światowej branży jądrowej, w których udział wzięli także przedstawiciele Ministerstwa Energii pod przewodnictwem Józefa Sobolewskiego, dyrektora Departamentu Energii Jądrowej. Strona polska odbyła rozmowy z przedstawicielami państw rozwijających lub posiadających energię jądrową oraz głównych dostawców tych technologii, jak Edvard McGinis (Sekretarz Stanu w Departamencie Energii USA) i David Blee (Prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Jądrowego)

Promocja polskiego przemysłu doskonałym sposobem na przygotowanie do realizacji projektów jądrowych

"Udział w działaniach promujących i wspierających rozwiązania technologiczne oferowane przez polskie firmy z sektora energetyki jądrowej jest jednym z kluczowych działań podejmowanych przez Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii. Uczestnictwo w targach WNE daje szerokie możliwości w kontekście rozwoju biznesu naszych rodzimych firm, poprzez podtrzymywanie i nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, zdobywanie wiedzy i doświadczeń związanych z branżą energetyki jądrowej" - stwierdził dyrektor Józef Sobolewski.

Ministerstwo Energii

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE