ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Teheranie przerwy w dostawie energii
04.07.2018r. 17:25

Władze Teheranu ogłosiły w środę tymczasowe środki służące ograniczaniu zużycia energii, bo z powodu upałów są problemy z zaspokojeniem zapotrzebowania. Zmieniono godziny otwarcia urzędów, przewidziano przerwy w dostawie energii i zaapelowano do mieszkańców o jej oszczędne wykorzystywanie.

Jak podała państwowa agencja IRNA, informując o planach władz prowincji Teheran, od najbliższej soboty do 22 sierpnia urzędy będą otwarte w godzinach 6-14, a nie jak zwykle od 8 do 16. Decyzja ta obejmuje instytucje rządowe, uczelnie czy placówki edukacyjne otwarte w czasie wakacji.

Lokalne władze zarekomendowały również, by nie nastawiać klimatyzatorów na temperaturę niszą niż 25 stopni Celsjusza oraz by wyłączać je po godzinie 13.30, gdy robi się najgoręcej, a temperatura powietrza osiąga 35-40 stopni.

We wtorek półoficjalna agencja ISNA informowała o zaniepokojeniu krajowego przedsiębiorstwa energetycznego aktualnym "alarmującym poziomem" zużycia energii w całym kraju.
Od kilku dni przerwy w dostawie prądu w irańskiej stolicy są regularne, a dystrybutor przewiduje ograniczenia w całym kraju. Energia w Iranie pochodzi głównie z elektrociepłowni.

"Nie chcielibyśmy żadnych przerw w dostawach energii elektrycznej w tym miesiącu - oświadczył gubernator stolicy Issa Farhadi. - Ale aby ich uniknąć, wystarczyłoby, gdyby mieszkańcy Teheranu ograniczyli zużycie energii o 10 procent". Wezwał teherańczyków do wysiłku w czasie lata, bo w przeciwnym razie władze będą zmuszone do "odcinania prądu w różnych miejscach". W stolicy Iranu żyje ok. 8,5 mln ludzi, a w całej prowincji - ponad 13 milionów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE