ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister Emilewicz: papież wyznaczył ambitny cel konferencji w Katowicach
06.07.2018r. 16:14

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która uczestniczyła w konferencji ekologicznej w Watykanie, powiedziała w piątek PAP, że papież Franciszek wyznaczył "bardzo ambitny cel" grudniowemu szczytowi klimatycznemu w Katowicach.

W ten sposób minister odniosła się do słów z przemówienia Franciszka o tym, że katowicka konferencja COP24 "może być kamieniem milowym na drodze wyznaczonej przez porozumienie paryskie z 2015 roku".

"To ogromne wyzwanie" i "docenienie roli Polski w tym procesie, bo Katowice i COP24 pojawiły się w papieskim przemówieniu" - dodała polska minister.

Emilewicz zapytana o to, czy podziela opinię papieża o znaczeniu konferencji w Polsce, odparła: "Taką mamy nadzieję i taką mamy ambicję, temu też mają służyć wszystkie spotkania, rozmowy i przygotowania".

"Katowice będą zwieńczeniem tego wszystkiego, co udało się - mamy nadzieję - już osiągnąć w ciągu dwóch lat w czasie rozmów bilateralnych i które teraz ze szczególną intensywnością prowadzą przedstawiciele polskiego rządu na całym świecie, układając agendę w taki sposób, aby doszło do wspólnego porozumienia" - dodała.

Stwierdziła zarazem: "Z naszej perspektywy ważny przekaz wokół konferencji COP24, jaki staramy się budować, to wezwanie do solidarności, przekonanie o tym, że najważniejszych problemów klimatycznych nie da się rozwiązać indywidualnie; nie zrobią tego pojedyncze państwa ani jednostki".
"To musi to być solidarne podejście" - zauważyła minister Emilewicz.

Jako drugą ważną kwestię z piątkowego wystąpienia papieża Franciszka na forum watykańskich obrad wymieniła "zobowiązanie dla tych silniejszych, czyli najbogatszych państw, które powinny ponieść większe ciężary niż ci, którzy dzisiaj są na marginesie rozwoju gospodarczego".

"Papież wspomniał, że ten margines nie jest przypadkowy, ponieważ duża część tych najsilniejszych gospodarek przez co najmniej dwa ostatnie stulecia korzystała w sposób dość ekspansywny z dobrodziejstw Ziemi bez spoglądania na konsekwencje" - zaznaczyła minister.

Wraz z wiceministrem środowiska, prezydentem COP24 w Katowicach Michałem Kurtyką minister uczestniczyła w Watykanie w międzynarodowej konferencji pod hasłem "Uratować nasz wspólny dom i przyszłość życia na Ziemi". Zorganizowała ją Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka z okazji trzeciej rocznicy publikacji ekologicznej encykliki papieża Franciszka "Laudato si'".

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Gesia 09.07.2018r. 10:06
To w tej konferencji wezmą udział biskupi? Powinna być reprezentowana geotermia z Torunia.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 10-07-2018r. 08:43 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE