ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Śląskie. Wakacje dla prawie stu dzieci pod patronatem ministra energii
09.07.2018r. 13:24

Niemal setka dzieci - podopiecznych katowickiego stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów i podobnych organizacji z Gliwic i Rudy Śląskiej - wypocznie w tym roku w górach dzięki inicjatywie "Anielskie wakacje z Węglokoksem", której patronuje minister energii.

W poniedziałek grupa dzieci wyjechała z Katowic na wypoczynek do Górek Wielkich na Śląsku Cieszyńskim. Inne już wypoczywają albo pojadą na obozy zorganizowane w Srebrnej Górze, Podlesicach, Zarzeczu i w Korzkwi. Wyjeżdżające na wakacje dzieci, pochodzące m.in. z rodzin dotkniętych restrukturyzacją śląskiego przemysłu, odwiedził w poniedziałek w Katowicach-Załężu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

"Duże zakłady przemysłowe i przedsiębiorstwa górnicze tradycyjnie silnie związane były ze społecznościami lokalnymi, wspierały inicjatywy, organizowały czas. Cieszy fakt, że wracamy do tej tradycji, że spółki patrzą nie tylko na wyniki finansowe, ale też na otoczenie, w którym funkcjonują, budując swoją odpowiedzialność społeczną" - powiedział wiceminister, nawiązując do zaangażowania w tę inicjatywę kilku firm z grupy katowickiego Węglokoksu - firmy działającej w sferze górnictwa, hutnictwa, energetyki i logistyki.

Wyjazd prawie setki dzieci na wakacje jest możliwy dzięki 30 tys. zł wsparcia od spółek grupy Węglokoks i pieniądzom pochodzącym z niedawnej kampanii "Katowickie Kilometry Dobra", MOPS-u, Fundacji LR Global Kids Funds, zbiórek publicznych, od samorządów, organizacji pozarządowych i z wpłat rodziców.

Zorganizowano pięć obozów rekreacyjnych, sportowych i terapeutycznych dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Dla części z nich jest to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu. Wszystkie dzieci objęte akcją są podopiecznymi placówek wsparcia dziennego - świetlic i klubów rozwoju oraz terapeutycznych.

"Takie zaangażowanie doskonale wpisuje się w naszą politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, która zakłada wsparcie społeczności związanych z działalnością biznesową naszej grupy kapitałowej. Dzieci, które dzięki tej akcji będą mogły cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem, pochodzą m.in. ze środowisk górniczych, hutniczych i energetycznych" - tłumaczył w poniedziałek wiceprezes Węglokoksu Krzysztof Mikuła.

Akcję "Anielskie wakacje z Węglokoksem" patronatem honorowym objął minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Prezes stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach Monika Bajka powiedziała, że wakacyjny wyjazd dla podopiecznych stowarzyszenia będzie nie tylko okazją do wypoczynku, ale także do dalszego rozwoju potencjału i dziecięcych talentów. "Podczas obozów będziemy kontynuować także pracę terapeutyczną" - poinformowała.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od ponad 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie osiem świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, a także programy uliczne i poradnię rodzinną.

Codziennie opiekuje się około 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do około 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga około 80 rodzin.

Stowarzyszenie pozyskuje pieniądze na działalność m.in. od darczyńców oraz z akcji charytatywnych. Na początku czerwca podsumowano jedną z nich - "Katowickie Kilometry Dobra" - dzięki której zebrano 93 tys. 676 zł; ułożone obok siebie składające się na tę sumę monety jednozłotowe zajmują 2 km i 129 m. To pieniądze m.in. na wakacyjne wyjazdy oraz prowadzenie klubów i świetlic terapeutycznych dla dzieci ze środowisk wykluczonych społecznie.

Stowarzyszenie prowadzi zajęcia edukacyjno-wychowawcze, oferuje pomoc psychologiczną, warsztaty wspierające rozwój i kształcące kompetencje oraz umiejętności m.in. matematyczne, podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, doskonalące języki obce, kompetencje dotyczące uczenia się, organizuje zajęcia sportowe, ruchowe, artystyczne, a także zajęcia z przedsiębiorczości. Placówki stowarzyszenia działają w Katowicach-Załężu, Chorzowie-Batorym, Chorzowie-Centrum i w Sosnowcu-Juliuszu - miejscach dotkniętych restrukturyzacją górnictwa i hutnictwa.
mab/ wus/

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE