ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Morawiecki: Polska potrzebuje nowoczesnego górnictwa
09.07.2018r. 15:19

Polska potrzebuje nowoczesnego górnictwa i nowoczesnego przemysłu maszyn górniczych, jaki tutaj macie na górnym Śląsku; chcemy je modernizować, bo dzięki temu Polacy mogą zarabiać więcej - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Katowic.

"Polska produkuje cały czas jeszcze ok. 10 proc. produkcji stali Europy - (przemysł hutniczy) może być nowoczesny, możemy mieć nowoczesne hutnictwo. (Polska) bardzo potrzebuje nowoczesnego górnictwa, bardzo potrzebuje nowoczesnego przemysłu maszyn górniczych, jaki tutaj macie na górnym Śląsku" - zaznaczył Morawiecki.

Premier przypomniał, że Polska znajduje się na 3. i 4. miejscu na świecie pod względem produkcji maszyn górniczych. "Mamy szansę osiągnąć podium w sprzedaży, w nowoczesności. Coraz więcej elektroniki, coraz więcej informatyki w tych maszynach. To jest to, o co nam chodzi. To jest to, co wychodzi tu z Gliwic, z Zabrza, z Sosnowca. Wasze firmy tworzą nowe rozwiązania, które są sprzedawane na całym świecie. To naprawdę znakomite osiągnięcie" - ocenił Morawiecki.
Premier odniósł się do swojej wizyty w Centrali Ratownictwa Górniczego. "Chcemy we wszystkich możliwych obszarach, również w górnictwie, również w hutnictwie, w tych ciężkich przemysłach, chcemy się modernizować, chcemy się unowocześniać, bo dzięki temu Polacy mogą w końcu zacząć zarabiać więcej" - podkreślił.

Zdaniem Morawieckiego, w czasach rządów PiS nastąpił przyrost wynagrodzeń. "My wdrożyliśmy minimalne wynagrodzenia, godzinowe stawki minimalne płac. Ale właśnie tego Polacy przede wszystkim chcą. O to krzyczeli w czasie poprzednich 25 lat: rodzina, praca, płace i mieszkanie. I tymi rzeczami się zajęliśmy" - podkreślił.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 12.07.2018r. 17:45
roboty do roboty
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE