ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PB: 12 lipca umowa na budowę bloku w Ostrołęce
10.07.2018r. 05:39

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że 12 lipca Enea i Energa podpiszą z GE umowę na budowę nowego bloku w Ostrołęce.

Według informatora gazety zawarcie umowy uruchomi pierwsze prace przygotowawcze, których wartość szacuje się na 4 proc. inwestycji, czyli 240 mln zł.

"Puls Biznesu" zwraca jednak uwagę, że podpisanie umowy zwiększa jedynie prawdopodobieństwo wybudowania bloku. Faktyczna realizacja inwestycji będzie pewna po wydaniu przez inwestora polecenia rozpoczęcia prac. Po zawarciu umowy, a przed jego wydaniem inwestor będzie musiał otrzymać akcjonariuszy i rad nadzorczych zgody na budowę bloku, zapewnić finansowanie inwestycji, a na koniec przekazać teren pod budowę.
Gazeta przypomina, że w przypadku bloku w Ostrołęce największym problemem może być finansowanie jego budowy. Uzyskanie kredytu od globalnych instytucji finansowych może być trudne, gdyż część z nich zadeklarowała odejście od finansowania inwestycji węglowych. Inne może niepokoić unijna polityka klimatyczna. Obecnie chęć podjęcia negocjacji o finansowaniu budowy bloku w Ostrołęce zadeklarował jedynie Polski Fundusz Rozwoju. Z nieoficjalnych informacji wynika, że PFR mógłby objąć udziały w spółce celowej budującej blok - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE