ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa i Polmlek razem dla bezpieczeństwa energetycznego zakładów
10.07.2018r. 10:47

Energa Obrót, Energa Oświetlenie oraz Polmlek popisały porozumienie, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego zakładów grupy spożywczej.

Celem porozumienia między trzema spółkami jest wykorzystanie rozwiązań i doświadczenia Grupy Energa do poprawy efektywności infrastruktury oraz bezpieczeństwa energetycznego w zakładach Grupy Polmlek. Zostaną w tym celu wykorzystane m.in. lokalnie dostępne zasoby, w tym odnawialne źródła energii. Porozumienie podpisali: Marcin Witulski, wiceprezes Zarządu Polmlek, Jarosław Wittstock, wiceprezes Energi Obrotu, oraz Jaromir Falandysz i Jerzy Brudnik, członkowie zarządu Energi Oświetlenia.

- Polmlek to bardzo nowoczesne, ale jednocześnie energochłonne i wymagające przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na produkcji, dystrybucji i sprzedaży produktów spożywczych. Dla naszej firmy, bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, a zapobieganie awariom mogącym przyczynić się do strat w produkcji jest kluczowe. Chcemy współpracować ze spółkami Energi bazując na ich wiedzy i doświadczeniu w energetyce - powiedział Marcin Witulski, wiceprezes Polmlek. - Duże znaczenie mają także technologie poprawiające efektywność energetyczną naszego biznesu.
Polmlek to kolejny klient Energi Obrotu, wspólnie z którym, w najbliższym czasie wdrożone zostaną najnowsze rozwiązania w branży energetycznej. Oparte będą o kompleksowe programy służące poprawie bezpieczeństwa energetycznego, wykorzystujące lokalne zasoby. Ważnym elementem opracowywanych rozwiązań będą inteligentne systemy monitorowania zużycia energii. Dzięki tym narzędziom możliwe będzie bilansowanie poboru energii, sterowania nim, a także zintegrowane planowanie zużycia. Na terenie zakładów Polmlek zostanie także zmodernizowane oświetlenie.

- Realizacja makroekonomicznych celów biznesowych Grupy Energa stanowi jeden z naszych priorytetów. Chcemy być także bliżej naszych klientów biznesowych oraz wspierać ich naszym doświadczeniem i wiedzą w branży energetycznej. Jestem przekonany, że projekty w zakresie polepszenia bezpieczeństwa i efektywności energetycznej, które wspólnie zrealizujemy w zakładach Polmlek, wpłyną na podniesienie konkurencyjności firmy na rynku - podsumował Jarosław Wittstock, wiceprezes Energi Obrotu.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Miodek 10.07.2018r. 14:59
Gratulacje dla Energi-Obrotu
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE