ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Total chce sprzedać udziały w złożach gazu na Morzu Północnym
10.07.2018r. 17:19

Francuski Total chce sprzedać udziały na polu gazowym Laggan Tormore na Morzu Północnym, które mogą być warte 1,5 mld USD.

Dotyczyć ma to mniejszych pól gazowych, które Total nabył w 2017 roku. Chodzi o pola Golden Eagle, w którym francuski koncern ma 32-procentowy udział, Dumbarton (30 procent), Bruce (43 procent) oraz Keith (25 procent). Chęć przejęcia udziałów na polach Bruce i Keith ogłosiła już brytyjska firma Serica Energy.
Jest to element pewnego zjawiska, które ma miejsce na Morzu Północnym - duże koncerny, które funkcjonowały tam od lat, zaczynają się wycofywać, ustępując miejsca nowym graczom na rynku wierzącym, że z eksploatowanych złóż można jeszcze wydobyć sporo surowca. Wcześniej plany wycofania się z Morza Północnego ogłosiły Chevron, Shell i BP. Reuters nazywa ten proces "odwrotem starej gwardii".
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE