ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Negatywny wpływ cen gazu na wyniki Azotów
11.07.2018r. 06:37

Na wyniki Azotów za drugi kwartał duży wpływ miały rosnące ceny gazu ziemnego, których grupa nie mogła przenieś na ceny swoich produktów - czytamy w "Parkiecie".

Jak mówi cytowany przez gazetę giełdy rzecznik Grupy Azoty Artur Dziekański, ze względu na rosnące ceny gazu producenci nawozów w całej Europie zostali zmuszeni do drastycznych podwyżek cen produktów oraz ograniczania produkcji. Jak tłumaczy, rosnące ceny gazu to efekt mroźnego marca, a także niskiego poziomu wypełnienia magazynów gazu. Tym dwóm czynnikom towarzyszyły wysokie ceny innych nośników energii oraz uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Podobnie sytuację ocenia analityk DM Raiffeisen Dominik Niszcz, który zwraca uwagę, że w skali roku są ceny gazu są wyższe o około jedną trzecią, co powoduje duży wzrost kosztów u producentów nawozów, a to przenosi się na koszt ich produktów.
Jak podkreśla rzecznik Grupy Azoty, ta stara się ograniczać wpływ rosnących cen gazu na ceny swoich produktów i próbuje część kosztów zakupu gazu skompensować redukcją innych kosztów. Według analityka DM Raiffeisen, Grupa rzeczywiście z opóźnieniem przenosi wzrost kosztów zakupu gazu na ceny produktów, co spowoduje spadek jej wyników za drugi kwartał.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE