ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy zniżkują; USA ogłasza listę kolejnych chińskich produktów do oclenia
11.07.2018r. 08:14

Kontrakty na ropę naftową w USA i Londynie spadają, mimo wciąż silnych obaw o przyszłą podaż. Zniżkowo na ceny działają przede wszystkim słabe perspektywy popytowe, po ogłoszeniu przez USA wartej 200 mld USD listy chińskich produktów do oclenia.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 73,76 USD, po spadku o 0,5 proc.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 0,7 proc. do 78,3 USD za baryłkę.

Ceny ropy na szanghajskiej giełdzie surowcowej pozostają minimalnie poniżej poziomów otwarcia, tj. na poziomie 500 CNY za baryłkę.

Ceny w Londynie oraz Nowym Jorku notują spadki po tym, jak Biały Dom opublikował listę chińskich produktów o wartości ok. 200 mld USD, na które mogą zostać nałożone 10-proc. cła. Taryfy celne miałyby zostać wprowadzone w życie po zakończeniu konsultacji publicznych 30 sierpnia 2018 roku.
"Konflikt handlowy zaszkodzi obu państwom, co zmniejszy zwłaszcza chiński popyt na ropę. Wpływ będzie miał zasięg globalny" - oceniła Makiko Tsugata z Mizuho Securities.

Zniżkowo na ceny działają w środę również doniesienia, że Stany Zjednoczone będą bardziej "wyrozumiałe" wobec swoich sojuszników w kwestii importu ropy z Iranu.

Spadki cen wciąż są jednak hamowane obawami o kwestie podażowe, m.in. w świetle ostatnich doniesień z Libii i Wenezueli oraz widma strajków w Norwegii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE