ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tetra Pak: 50 proc. zużywanej energii pochodzi z OZE
11.07.2018r. 11:37

Obecnie Tetra Pak zużywa energię elektryczną, która w 50 proc. pochodzi źródeł odnawialnych - podała spółka w komunikacie. Tetra Pak jest w gronie firm skupionych wokół inicjatywy RE100, zrzeszającej podmioty deklarujące dążenie do wykorzystywania w swojej działalności energii elektrycznej pochodzącej tylko OZE.

Jak podaje Tetra Pak w ciągu ostatnich dwóch lat, udziała energii ze źródeł odnawialnych w strukturze jej zużycia wzrósł dwuipółkrotnie - z poziomu 20proc. w 2016 r. do 50 proc.obecnie. Spółka wyjaśnia, że osiągnięto to dzięki połączeniu inicjatyw, w tym zakupu międzynarodowych certyfikatów energii odnawialnej (I-RECs) i instalacji paneli umożliwiających pozyskanie energii słonecznej we własnych obiektach.

"Korzystanie z odnawialnej energii jest ważną częścią procesu dążącego do zmniejszenia wpływu naszych działań na emisję dwutlenku węgla. Wspiera także walkę ze zmianami klimatycznymi - mówi Mario Abreu, Vice President Sustainability z Tetra Pak. - Kupując certyfikaty odnawialnej energii, inwestujemy w rozwój infrastruktury zwiększającej dostępność odnawialnych źródeł energetycznych. W międzyczasie analizujemy również możliwości rozbudowy własnych instalacji słonecznych" - dodaje.
Zakłady produkcyjne Tetra Pak w Szwecji, Danii, Finlandii i Republice Południowej Afryki korzystają w 100 proc. z energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Ponadto 17 z oddziałów firmy na świecie funkcjonuje wyłącznie z wykorzystaniem odnawialnej energii elektrycznej.

RE100 to globalna inicjatywa współpracy różnych przedsiębiorstw, kierowana przez The Climate Group we współpracy z organizacją Carbon Disclosure Project w celu zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych w strukturze zużycia.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Jerzy Lipka 11.07.2018r. 13:45
Nieprawda, że OZE przyczyniają się do zmniejszenia emisji. Wymagają wsparcia źródeł jak najbardziej emisyjnych -... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE