ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tesla z umową na budowę fabryki w Chinach
11.07.2018r. 13:31

Po wielu miesiącach trudnych negocjacji dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, 10 lipca podpisał z przedstawicielami chińskich władz porozumienie dot. budowy fabryki w regionie Szanghaju.

Będzie to pierwszy zakład spółki z Fremont, który powstanie poza Stanami Zjednoczonymi. Dzięki nowej fabryce, Tesla dwukrotnie zwiększy swoje możliwości produkcyjne.

Spółka Elona Muska podniosła niedawno (o 20 proc.) ceny swoich samochodów sprowadzanych do Chin z USA. To skutek wyższych ceł jakie władze Państwa Środka nałożyły na towary importowane ze Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na analogiczne działania administracji Donalda Trumpa.

Zakład na terytorium Chin pozwoli Tesli ominąć wysokie bariery celne i sprzedawać EV na największym rynku samochodów elektrycznych na świecie po niższych cenach.

Spółka Elona Muska planuje lokalne rozpoczęcie produkcji pojazdów po upływie ok. 2 lat od zainicjowania budowy fabryki. Według planów, po upływie kolejnych dwóch lub trzech lat z chińskich taśm montażowych będzie zjeżdżać 500 tys. samochodów Tesli rocznie - tyle samo, ile ma powstawać docelowo w fabryce we Fremont . To znaczna ilość, zważywszy na fakt, że zakłady produkcyjne koncernów motoryzacyjnych wytwarzają średnio każdego roku od 200 do 300 tys. pojazdów.
Część analityków wątpi, że Tesli uda się zgromadzić środki finansowe potrzebne do budowy tak dużej fabryki. Do tej pory kalifornijska spółka wydawała znaczne ilości gotówki, jednak według zapewnień Elona Muska zacznie przynosić zyski jeszcze w 2018 r.

Władze Szanghaju zasugerowały ponadto, że mogą pomóc w dofinansowaniu budowy lokalnego zakładu. Jak zakomunikowano w oficjalnym oświadczeniu:
"Rząd miejski Szanghaju w pełnym zakresie wesprze budowę fabryki Tesli".

Chiny są największym rynkiem EV na świecie. W roku ubiegłym w Państwie Środka sprzedano 777 tys. pojazdów z napędem elektrycznym. Oprócz Tesli, w lokalną produkcję EV inwestują takie koncerny motoryzacyjne jak np. BMW AG, Daimler, Ford, General Motors czy Grupa Volkswagena.

Tesla zamknęła II kwartał 2018 r. wynikiem 53 339 wyprodukowanych samochodów, co oznacza wzrost o 55% w stosunku do kwartału I. To najlepszy rezultat osiągnięty przez spółkę Elona Muska w okresie kwartalnym.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE