ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Chinach kolejny blok AP-1000 gotowy do załadunku paliwa
11.07.2018r. 15:10

Chiński operator jądrowy China National Nuclear Corporation (CNNC) podał do wiadomości, że otrzymał zgodę organu regulacyjnego na załadunek paliwa w bloku nr 2 budowanym w elektrowni Sanmen. Blok nr 1 tej elektrowni został włączony do sieci w 30 czerwca, stając się pierwszym reaktorem typu AP-1000 uruchomionym na świecie.

CNNC poinformował, że uzyskał zgodę National Nuclear Safety Administration na załadunek paliwa w bloku nr 2 EJ Sanmen.

- Inspektorzy dozoru jądrowego nadzorowali proces budowlany i wstępne testy obciążeniowe, których wyniki wykazały, że reaktor typu AP-1000 jest gotowy do załadunku paliwa - oświadczył przedstawiciel CNNC.

CNNC musi ściśle przestrzegać wymagań kontroli technicznej i zarządzania jakością do zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego podczas ładowania paliwa i działania jednostki po załadunku - stwierdza chińskie ministerstwo środowiska Ministry of Ecology and Environment.
Regularnie co dziesięć lat przeprowadzane będą przeglądy bezpieczeństwa. Końcowy raport i analizy bezpieczeństwa oraz plan postępowania na wypadek awarii Emergency Plan dla jednostki powinny być regularnie weryfikowane odzwierciedlając najnowsze wymagania techniczne i operacyjne.

Gorące testy w bloku Sanmen-2 zostały zakończone w styczniu br. Po załadunku paliwa, wstępne etapy przed uruchomieniem bloku będą obejmować osiągnięcie pierwszej krytyczności reaktora i kolejno pracę na 5, 50 i 100 % mocy znamionowej. Po ich zakończeniu operator będzie mógł wystąpić o zgodę na komercyjne uruchomienie bloku jądrowego, co spodziewane jest przed końcem tego roku.
World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE