ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończono kolejny etap budowy elektrowni jądrowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
11.07.2018r. 16:01

W bloku nr 3 elektrowni jądrowej Barakah zakończono główne prace budowlane, co umożliwia przygotowania do rozpoczęcia badań i rozruchu reaktora.

Emirates Nuclear Energy Corporation ogłosiła zakończenie głównych prac budowlanych na bloku nr 3 elektrowni jądrowej Barakah. Obejmowały one wylewanie betonu, instalację turbogeneratora oraz instalację elementów reaktora. Tym samym możliwe będzie rozpoczęcie testów niezbędnych przed uruchomieniem bloku. Ekipy budowlane zostaną przeniesione na blok nr 4.

Budowa pierwszego z czterech reaktorów jądrowych w elektrowni jądrowej Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) została zakończona w końcu marca br. i jest on przygotowywany do załadunku paliwa. Obecnie blok nr 2 jest ukończony w 92 proc., nr 3 w 81 proc. i nr 4 w 67 proc.
Są to reaktory wodne ciśnieniowy APR-1400 o mocy 1400 MWe dostarczone przez koreański koncern Korea Electric Power Corp. (KEPCO). Pierwszy reaktor tego typu został uruchomiony w Korei Płd. w 2016 r. Jego projektowany okres eksploatacji wynosi 60 lat. Dla elektrowni jądrowej Barakah zostały dostosowane do bardzo wysokich temperatur otoczenia panujących w ZEA. Ich budowa ma zostać ukończona w roku 2020 i po uruchomieniu elektrownia jądrowa Barakah będzie dysponować mocą 5,6 GWe.

Ministerstwo energetyki i przemysłu ZEA szacuje, że budowa elektrowni jądrowej pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przynajmniej o 21 mln ton rocznie. Obecnie energia elektryczna w ZEA pochodzi niemal w całości z elektrowni opalanych gazem ziemnym.
World Nuclear News
, CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE