ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ spodziewa się przeciętnych wyników Bogdanki w II kw.
12.07.2018r. 09:00

DM BOŚ spodziewa się przeciętnych wyników Bogdanki w II kwartale 2018 roku i prognozuje ok. 140 mln zł skorygowanej EBITDA w porównaniu z 139 mln zł rok temu - podano w raporcie z 4 lipca. Analitycy podtrzymują rekomendację Bogdanki na poziomie "kupuj" z ceną docelową 70 zł za akcję.

"Spodziewamy się przeciętnych wyników kwartalnych w II kwartale br. i prognozujemy ok. 140 mln zł skor. EBITDA w porównaniu z 139 mln zł rok temu. Uważamy, że oczekiwany negatywny wpływ podwyższenia wynagrodzeń powinien być zniwelowany za sprawą wyższych cen węgla. Prognozujemy 34 mln zł raportowanego zysku netto w porównaniu z 44 mln zł w II kw. 2017 roku" - podano w raporcie.

Analitycy zmienili prognozy finansowe dla spółki na 2018 i 2019 rok.

"Nasza długoterminowa prognoza średniocyklicznej powtarzalnej EBITDA utrzymuje się w wysokości 700 mln zł" - podano w raporcie.

Zgodnie z prognozą DM BOŚ, EBITDA Bogdanki w 2018 roku wyniesie 579,7 mln zł, a rok później 661,6 mln zł.

"W oparciu o majowy indeks PSCMI można założyć, że ceny węgla energetycznego w Polsce wzrosły w br. o 17 proc., co może implikować, że w 2018 roku PGG zaoferuje produkt, którego ceny będą przynajmniej o 20 proc. wyższe niż rok temu" - podano w raporcie.
"Tymczasem z analizy wyników finansowych Bogdanki za I kw. br. wynika, że roczne ceny w kontraktach węglowych spółki wzrosły w br. jedynie o 3-4 proc., co wydaje się rozczarowaniem, jednakże w naszej ocenie jest to spowodowane efektem opóźnienia dotyczącym prawdopodobnie stałych kontraktów" - dodano.

Analitycy podtrzymali przekonanie, że Bogdanka wprowadzi wyższe ceny węgla w nadchodzących latach z pewnym opóźnieniem w stosunku do PGG.

"W naszych zaktualizowanych prognozach zakładamy odpowiednio 6 proc. i 2 proc. wzrost cen w 2019 i 2020" - podano w raporcie.

Autorem raportu, którego dystrybucja nastąpiła 5 lipca, o godzinie 8.00 jest Łukasz Prokopiuk.

W środę na zamknięciu sesji jedna akcja Bogdanki kosztowała 56,50 zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE