ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energii liczy, że budowa Ostrołęki C rozpocznie się "jak najszybciej"
12.07.2018r. 11:57 12.07.2018r. 11:29

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wyraził nadzieję, że budowa Elektrowni Ostrołęka C rozpocznie się "jak najszybciej".

"Mam nadzieję, że budowa rozpocznie się jak najszybciej. (...) Usłyszałem z rozmów, że wszyscy są przygotowani" - powiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Jednocześnie minister podkreślił też, że dzięki nowemu blokowi Elektrowni Ostrołęka Polska daje również możliwość synchronizacji systemu energetycznego Litwy, Łotwy i Estonii z pozostałymi państwami UE, poprawiając w ten sposób ich bezpieczeństwo energetyczne.

Minister zaznaczył również, że rozwijając OZE, potrzebujemy stabilnych, przewidywalnych i systemowych źródeł energii. - Bloki węglowe - takie jak Ostrołęka C, dają kontrolę nad stabilnością systemu energetycznego - powiedziała szef resortu energii.
W czwartek należąca do Enei i Energi spółka Elektrowni Ostrołęka podpisała umowę z generalnym wykonawcą: konsorcjum GE Power na budowę nowego węglowego bloku energetycznego o mocy ok. 1000 MW.

"Jednym z warunków stabilnego rozwoju jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. Inwestycja znacząco przyczyni się do jego zwiększenia" - napisał w liście do zgromadzonych na uroczystości premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE