ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

TSUE: Wielka Brytania ma prawo wseprzeć finansowo Hinkley Point C
12.07.2018r. 14:11

Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił skargę Austrii, która zarzucała, że wsparcie rządowe dla elektrowni jądrowej Hinkley Point C w południowo-wschodniej Anglii jest niezgodne z prawem UE - czytamy w BiznesAlert.pl.

Francuski EDF razem z firmą China General Nuclear Power Corp budują elektrownię Hinkley Point C, której koszty oscylują wokół 19,6 mld GPF. Ma być włączona do systemu w 2025 roku. Komisja Europejska stwierdziła w 2014 roku, że projekt nie narusza zasad kompetencji, z czym nie zgadzał się Wiedeń, który twierdził, że projekt zaprzecza wsparciu dla energetyki odnawialnej. Austria od wielu lat sprzeciwia się energetyce jądrowej.

Z taką decyzją Komisji Europejskiej nie zgadzał się również Luksemburg, którego przedstawiciele twierdzą, że projekt ten narusza reguły konkurencji i rządowego wsparcia dla podobnych projektów.
Tymczasem sąd uznał, że Wielka Brytania ma prawo do wyboru źródeł energii. Hinkley Point C ma pokryć siedem procent krajowego zapotrzebowania na energię, a w niedalekiej perspektywie zamknięte zostaną starzejące się bloki atomowe i węglowe. UE zgodziła się też na finansowanie projektu ze strony państwa, ponieważ podmioty rynkowe nie dysponują tak dużymi środkami i nie mogłyby podjąć się takiego przedsięwzięcia ze względu na zbyt duże ryzyko inwestycyjne.

W specjalnym oświadczeniu austriacki rząd nie wykluczył apelacji od wyroku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE