ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wniosek o przedłużenie pracy elektrowni jądrowej w USA do 80 lat
12.07.2018r. 20:30

Amerykański operator Exelon Generation wystąpił do regulatora jądrowego US Nuclear Regulatory Commission (NRC) o zgodę na przedłużenie pracy do 80 lat dla dwóch reaktorów działających w elektrowni Peach Bottom w Pensylwanii.

W elektrowni Peach Bottom w ostatnim okresie zakończono program modernizacji głównego wyposażenia mający na celu zwiększenie jej mocy i bezpieczeństwa pracy. Realizacja programy kosztowała 87 mln USD. Obecnie elektrownia dysponuje mocą 2,770 GW i dostarcza energię dla 2,7 mln gospodarstw domowych w Pensylwanii.

Exelon Generation wystąpił do NRC po raz drugi o zgodę na przedłużenie pracy o kolejne 20 lat (w sumie do 80 lat) dla dwóch reaktorów typu BWR o mocy 1308 MW każdy. Jest to pierwsze tego rodzaju wystąpienie w stosunku do reaktora BWR.
Reaktory uruchomione w roku 1973 i 74 miały początkowo licencje na pracę do roku 2003 i 2004, które przedłużono do roku 2033 i 34. Jeśli Exelon Generation uzyska aprobatę NRC będzie mógł eksploatować reaktory do roku 2053 i 54.
World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE