ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępują prace przy budowie drugiego bloku w elektrowni jądrowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
08.08.2018r. 09:39

W drugim bloku elektrowni jądrowej Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończone zostały gorące testy funkcjonalne. W ich trakcie symulowano temperaturę i ciśnienie, którym poddawane będą systemy reaktora podczas normalnej pracy elektrowni.

Podczas trwających od kilku tygodni gorących testów przeprowadzono prawie 200 indywidualnych i zintegrowanych testów głównych systemów reaktora, mających na celu sprawdzenie ich działania w normalnych warunkach operacyjnych. Odbywało się to bez obecności paliwa jądrowego w reaktorze.

Po raz pierwszy większość systemów reaktora poddana została działaniu temperatury 300 stopni Celsjusza i ciśnieniu ponad 15 MPa. Również turbogenerator po raz pierwszy pracował z maksymalna prędkością 1500 obrotów na minutę, wykazując gotowość do normalnej pracy po uruchomieniu reaktora. W trakcie prowadzenia testów funkcjonalnych dokonano kontroli elementów pod względem rozszerzalności cieplnej i odporności na drgania oraz badania zmęczeniowe.

Podczas wykonywania testów krajowy koncern energetyczny Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) ściśle współpracował z Korea Electric Power Corporation (KEPCO) - głównym wykonawcą projektu Barakah, pod nadzorem regulatora jądrowego Federal Authority for Nuclear Regulation (FANR).

Kim Jong-Kap - Dyrektor KEPCO stwierdził, że ukończenie gorących testów funkcjonalnych drugiego bloku elektrowni zgodnie z założonym harmonogramem jest wynikiem doświadczenia zdobytego podczas budowy bloku nr 1, a także w trakcie uruchamiania podobnych reaktorów w elektrowniach Shin Kori 3 i 4 a także Shin Hanul 1 w Republice Korei.
W EJ Barakah, w regionie Dhafrah emiratu Abu Dhabi budowane są cztery bloki jądrowe typu APR-1400. Są to reaktory wodne ciśnieniowy o mocy 1345 MWe dostarczone przez koreański koncern KEPCO. Pierwszy reaktor tego typu został uruchomiony w Korei Płd. w 2016 r. Jego projektowany okres eksploatacji wynosi 60 lat. Dla EJ Barakah zostały dostosowane do bardzo wysokich temperatur otoczenia panujących w ZEA.

Budowę pierwszego bloku elektrowni rozpoczęto w lipcu 2012 r., a kolejnych odpowiednio: w maju 2013 r., wrześniu 2013 r. i wrześniu 2014 r. Po uruchomieniu EJ Barakah będzie dysponować mocą 5,6 GWe.

Budowa bloku Barakah-1 oficjalnie została zakończona w końcu marca br. W ceremonii przekazania go krajowemu operatorowi energetycznemu Nawah wzięli udział prezydent Republiki Korei Moon Jae-in oraz przedstawiciel rodziny królewskiej ZEA książę Mohamed bin Zayed Al Nahyan. Obecnie blok przechodzi ostatnie testy techniczne i oczekuje na zgodę regulatora jądrowego FANR na załadunek paliwa i uruchomienie, które przewidywane jest na koniec 2019 r. lub początek 2020 r. W ubiegłym miesiącu, Departament Energii ZEA wydał pozwolenie na produkcję energii elektrycznej w EJ Barakah.

Pod koniec czerwca blok nr 2 był ukończony w 93%, natomiast postęp prac dla całej elektrowni przekracza 89%.
World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: egon 08.08.2018r. 14:41
jezeli zakonczyly sie tzw. gorace testy funkcjonalne to po co czekac az do 2020 z uruchomieniem?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE